Yedigöller Yapılacak Şeyler

Doğanın tüm renklerini gözler önüne seren Yedigöller, ülkemizin cennet köşelerinden biri ve gezginlerin rotalarının vazgeçilmez duraklarındandır.Yedigöller Yapılacak Şeyler

Doğanın tüm renklerini gözler önüne seren Yedigöller, ülkemizin cennet köşelerinden biri ve gezginlerin rotalarının vazgeçilmez duraklarındandır.

Batı Karadeniz'de, Bolu il sınırları içinde yer alan Yedigöller, İstanbul'a yaklaşık 300 km mesafede, 5-6 saatlik uzaklıktadır. Her mevsim farklı bir atmosfere sahip olan Yedigöller'i mutlaka görülmesi gereken yerlerindendir ülkemizin.

Yedigöller'de ne yapılır, nereler gezilir diye merak ediyorsanız aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Yedigöller, isminden de anlaşılacağı gibi 7 gölün yer aldığı bir bölge. Bu göller İncegöl, Nazlıgöl, Sazlıgöl, Deringöl, Seringöl, Kurugöl ve Büyükgöl. Yedigöller geziniz sırasında yapabileceğiniz en keyifli aktivitelerden biri bu göller arasında doğa yürüyüşleri yapmak. Mevsime göre farklı renklere bürünen köknar, meşe, ıhlamur, gürgen ağaçları arasında eşsiz bir gezinti ruhunuz yenileyecek.

Yedigöller'e giderken yanınıza mutlaka fotoğraf makinanız alın. Doğa fotoğrafçılığı Yedigöller'in vazgeçilmezi. Muhteşem doğa görüntüleri yakalayabileceğiniz geziniz esnasında makinanız her daim yanınızda olsun.

Şelale, gülen kayalar, dilek çeşmesi, pisagor ağacı Yedigöller'de milli park sınırları içinde görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden.

Yedigöller kampçıların da vazgeçilmez adreslerinden biri. Günübirlik gezilerin yanı sıra birkaç günlük kamplar için de tercih ediliyor Yedigöller. Bu muhteşem doğa içinde kamp kurabilir, şehirden uzakta eşsiz güzellikte zaman geçirebilirsiniz.

Olta balıkçılığı Yedigöller'de yapabileceğiniz diğer bir doğa aktivitesi. Özellikle Büyükgöl'de yakalayacağınız alabalıkların lezzetine doyamayacaksınız.

Yedigöller Milli Parkı'nın çıkışında ve köy içinde yer alan, yerli halkın açtığı tezgahlarda satılan yöresel hedyelik eşyalara ve organik ürünlere göz atabilir, eve dönüşte kendinize ve sevdiklerinize bunlardan götürebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın