Viyana Sanat Tarihi Müzesi, Viyana mekan profili ve Viyana Sanat Tarihi Müzesi hakkında detaylı bilginin yer aldığı tanıtım sayfası.

Viyana Sanat Tarihi Müzesi

  • / Viyana
0.0puan

Viyana Sanat Tarihi Müzesi Tanıtımı

Avusturya'da geçireceğiniz günlerinize, ülkeyi yakından tanımak için birçok önemli noktaları serpiştirebilirsiniz. Tuna Kulesi ve Belvedere Sarayı ziyaret edebileceğiniz yerler arasında.

Gidip görmenizi önerdiğimiz yerlerden biri de Viyana Sanat Tarihi Müzesi'dir. Viyana Sanat Tarihi Müzesi, şehrin en büyük müzelerinden biridir. Orijinal adı Kunsthistorisches Museum olan Sanat Tarihi Müzesi, İmparator Franz Joseph tarafından kraliyet koleksiyonlarının saklanması için yapılmıştır. günümüzde önemli bir gezi alanı olan Viyana Sanat Tarihi Müzesi, zengin koleksiyonuyla gelen her ziyaretçisine keyifli ve bir o kadar da heyecanlı vakitler sunuyor. Müzede; Rubens, Rembrandt, Raphael, Titian gibi ünlü sanatçıların eserleri vardır ve aynı zamanda antik Yunan, Roma, Mısır, Ortaçağ, Rönesans dönemine ait birçok eser de müzede sergilenmektedir. Bu müzeyi ziyaretiniz sırasında zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak ve koleksiyonlar arasında tarihe kısa yolculuklar yapacaksınız.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Bölgede Son Yorumlananlar

Son İncelenenler