Vittorio Emanuele II Anıtı

0.0puan

Vittorio Emanuele II Anıtı Tanıtımı

Aşıklar şehri Roma, romantizm kokan atmosferinde gezilecek çok nokta sunar. İtalya'ya yakın bir zamanda tatil için gidecekseniz, Roma'yı ve Roma'da bulunan tarihi yapıtları mutlaka görmelisiniz.

Roma başlı başına İstanbul'u anımsatır aslında. Yedi tepe üzerine kurulmuş, zengin bir tarihe sahiptir. Roma'nın gezilecek yerleri arasında bulunan Vittorio Emanuele II Anıtı, tüm görkemini gözler önüne seren mimarisiyle harika bir nokta olacak sizler için.

Konum olarak kolay bir ulaşım sağlar Vittorio Emanuele II Anıtı. Capitoline Tepesi ve Venedik Meydanı'nın tam arasındadır. Orijinal adı Altare della Patria olan anıtın keyifli zamanlar geçirebileceğiniz bir de seyir terası bulunuyor. Asansörle çıkacağınız teras unutamayacağınız bir manzarayla karşılaştırıyor sizleri.

Bir diğer güzel tarafı da Roma'da görülecek yerler arasındaki önemli yapıtlara yakın olması… Vittorio Emanuele II Anıtı'nı ziyaret edeceğiniz gün, aynı zamanda Roma Kolezyum, Aşk Çeşmesi, Roma Forumu ve Domus Aurea'ya şahit olacak ve dolu dolu bir gün geçireceksiniz.

Vittorio Emanuele II Anıtı'na nasıl ulaşılır diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim; yolculuğunuz oldukça kolay geçecek. Metro'ya binip Colosseo durağında inerek anıta ulaşabilirsiniz.

Güzel bir Roma tatili geçirmeniz dileğiyle…

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler