Victoria Peak

0.0puan

Victoria Peak Tanıtımı

Uzak Doğu'nun en güzel köşelerini gözler önüne serer Hong Kong. Aynı zamanda gezilecek mekanlarıyla ve tarihsel değeriyle turistlerin ilgi odağı durumundadır.

Eğer Hong Kong'a gidip, uzun bir keşif yolculuğu yapmak istiyorsanız hemen söyleyelim; Hong Kong Türkiye'den vize istememektedir. Bu durum tatil sürecinizi hızlandıran en önemli etken.

Hong Kong tatilinizde yapmanızı isteyeceğimiz en önemli aktivite, ilk olarak Victoria Peak'i ziyaret etmek olacak. Hong Kong'un gezilecek yerler listesinin başında gelen Victoria Peak, Hong Kong'un en harika manzarasını gözler önüne serer. Halk arasında "The Peak" ve "Hong Kong Peak" olarak da adlandırılan bölge, esasında bir tepedir ve bu tepeye bir tramvayla çıkılır. Yaklaşık 7 dakika süren yolculuğun ardından Victoria Peak'e varmış olacaksınız.

Bir seyir terası özelliği taşısa da esasında küçük ve şirin bir alışveriş merkezini andırır Victoria Peak. Burada Madame Tussauds Müzesi, cafeler ve hediyelik eşya satan dükkanlar bulabilirsiniz. Hediyelik eşya almak istiyorsanız şehir merkezindeki dükkanlardan almanızı öneririz. Çünkü Victoria Peak'teki dükkânlar biraz pahalı. Bu arada unutmadan söyleyelim… Victoria Peak açık bir alan olsa bile sigara içmek yasak.

Hong Kong gezinizin en güzel parçalarından birini oluşturacak olan Victoria Peak, fotoğraf karelerinize yansıyarak unutulmaz bir gezi yaşatacak sizlere.

Keyifli tatiller. :)

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler