Vasa Müzesi

0.0puan

Vasa Müzesi Tanıtımı

İsveç'in başkenti olan Stockholm'da en fazla merak edilen yerlerden biridir Vasa Müzesi. Müzede tek bir gemi bulunmaktadır; fakat müze gezinizin hemen biteceğini düşünmeyin.

17. Yüzyılda inşa edilen ve daha denize tam olarak açılmadan batan Vasa savaş gemisi, onca zamanda denizde batık halde kalsa da hala görülmeye değerdir. Kralın fazla top koydurtması sonucu dayanamayıp batan gemi, 300 yıl sonra karaya çıkarılmıştır. 1961 yılında çıkarıldıktan sonra meşe keresteleri suda kararmışta olsa güzelliğinden bir şey kaybetmemiş. Tek bir gemi bulunan müzede, gemide bulunan heykeller de görülmeye değer niteliktedir. Müzede aynı zamanda Vasa gemisinin maketleri de bulunmaktadır. Her parçası hala orijinal olan gemi, büyük bir önem taşımaktadır.

İsveç tatilinizde mutlak görmenizi önerdiğimiz Vasa Müzesi, sandığınız kadar kısa bir ziyaret olamayacak. Burada saatlerin nasıl geçtiği fark etmeyecek ve etkileyici saatler yaşayacaksınız. Bu arada müzenin yanında bulunan Mordiska Müzesi'ni de ziyaret yerlerinize dahil edebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler