Otelleri Göster

Türkeli Adası Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Yakınındaki oteller

Toplam 37 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Türkeli Adası Yakınındaki Oteller

Diğer adı Avşa Adası olan Türkeli Adası, yerli ve yabancı turistlerin yıl içerisinde en çok ziyaret ettikleri yerler arasındadır. Balıkesir-Türkeli Adası yakınındaki otellerin birinde konaklayarak çevreyi keşfe çıkabir ve adanın tüm çekiciliğine şahit olabilirsiniz. Kumlu topraklarla örtülü olan ada, granit ve granodiyorit kayalarından oluşmuştur.

Bağcılığın geçim kaynağı olduğu Türkeli Adası'nda genel olarak Marmara iklimi görülse de Akdeniz ve Karadeniz iklimlerinin özellikleri de kendini gösterir.

Türkeli Adası'nda bir an bile sıkılmayacak; aksine her anınız dolu dolu geçecek. Denizin berraklığında serinlemek istediğinizde her tarafı koylardan oluşan bu harika bölgenin herhangi bir noktasını tercih edebilirsiniz. Bu arada dönem dönem adada kemik aletler, baltalar, değirmen taşları ortaya çıkmıştır ve adada yerleşimin eski çağlara kadar indiği fikri kuvvetlenmiştir. Bunun dışında Neolitik, Tunç, Kalkolitik, Hellenistik, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait çanak-çömlek parçaları da Avşa Adası'nda bulunmaktadır. Keyifli anlar geçireceğiniz tatilinizde Türkeli Adası'nın çevresini ve koylarını keşfe çıkabilir; unutamayacağınız anlara yenilerini ekleyebilirsiniz.