Türk Telekom Arena, Şişli mekan profili ve Türk Telekom Arena hakkında detaylı bilginin yer aldığı tanıtım sayfası.

Türk Telekom Arena

  • İstanbul / Şişli
0.0puan

Türk Telekom Arena Tanıtımı

Türkiye'nin dört büyük takımından biri olan Galatasaray futbol takımının şimdiki stadyumu Türk Telekom Arena'dan önce Ali Sami Yen Stadyumu'nu kullanılmaktaydı. Ali Sami Yen Stadyumu İstanbul'un Mecidiyeköy ilçesinde bulunmaktaydı.

Görkemli tarihi olan Ali Sami Yen Stadyumu'ndan sonra 2011 yılında sponsorluk anlaşması gereğince Şişli'de Türk Telekom Arena Stadyumu yapılmıştır. Galatasaray'ın yeni yuvası olan stadyum, 52.652 seyirci kapasitesiyle Türkiye'nin en büyük ikinci stadyumu özelliğini taşımaktadır. Üstelik TT Arena, Stadium Business Awards tarafından seçilerek Yılın Stadı ve Yılın Yeni Stadı dallarında aday olarak gösterilmiştir.

Ayrıca TT Arena'da özel bir sistem vardır. Saniyede 200 suratı tanıyan ve tüm tribünü 4 dakika içerisinde tarayan sistemiyle olumsuz davranış gösteren taraftarları teşhis etmektedir. Türkiye'de ilk defa kullanılan bu sistem şu anda sadece Türk Telekom Arena'da bulunmaktadır. TT Arena, köklü bir tarihe sahip olan Galatasaray'a ev sahipliği yapan görkemli bir stadyum durumdadır. Galatasaray'ın düzenlenen maçlarına katılarak hem taraftarların coşkusunu birlikte yaşayın hem de stadyumun görkemi altında maç izlemenin tadını çıkarın.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Yakınındaki Oteller

Bölgede Son Yorumlananlar

Son İncelenenler