Tosmur Gezilecek Yerler

Alanya'nın upuzun, altın sarısı, incecik kumlarına saip sahilinin bir kısmı Tosmur sınırları içerisinde kalmaktadır.Tosmur Tarihi Mekanlar

Alanya'nın upuzun, altın sarısı, incecik kumlarına saip sahilinin bir kısmı Tosmur sınırları içerisinde kalmaktadır.
Tosmur, Akdeniz Bölgesi'nde yer alan Antalya'nın Alanya ilçesinde yer alan bir semttir. Semt deniz kenarında olup Alanya'ya tatil ve konaklama için gelen birçok yerli ve yabancı turistin tercih ettiği bir lokasyon olarak göze çarpmaktadır.

Alanya Kalesi: Tosmur'a geldiğinizde Alanya Kalesi'ni gezmeden sakın buradan ayrılmayın. Kandeleri adıyla da anılan tarihi Alanya Kalesi, Alanya'nın simgelerinden en bilinen yapıdır. Alanya'nın simgesi Alanya Kalesi'ni heybetli görüntüsüyle hayranlık uyandırması bir yana kale içerisinde çok az kişi tarafından fark edilen bir yapıyı da saklamaktadır. Bu yapı, kalenin surları ve ağaçları arasında kalmış küçük bir deniz feneridir. Kaleyi gezmek ve zirvesinden harika manzarayı izlemek için girdiğinizde Alanya Feneri'ni de mutlaka ziyaret edin.

Alanya Müzesi: Alanya Müzesi, 1967 yılında yapılmış olup iki ana bölümden oluşmaktadır. Arkeoloji ve etnoloji bölümlerinden oluşan müze, birçok değerli eseri de bu iki bölümde muhafaza etmektedir.

Deniz ve Kumsal: Alanya'ya tatil için geldiyseniz tabi ki de deniz, güneş ve kumlar vazgeçilmeziniz olsun. Dilerseniz bütün gün sahilde denizin tadını çıkarın dilerseniz de günlük tekne turlarına katılarak Akdeniz'in masmavi sularına kendinizi bırakın.

Tüplü Dalış: Alanya'da isterseniz tüplü dalış etkinlikleri düzenleyen tekneler ile masmavi suların altındaki zenginlikleri ve canlıları keşfe çıkabilirsiniz.

Alanya ziyaretinizde Alara Kalesi, Dim Mağarası, Kızıl Kule, Aşıklar Mağarası, Selinus Antik Kenti ve diğer tüm gezilecek alanlar ile tarihi yerler dışında mutlaka gezip görmeniz gereken birkaç yer daha olduğunu hemen hatırlatalım.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın