Otelleri Göster

Sultanahmet Meydanı Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler

Sultanahmet Meydanı Yakınındaki Oteller

Tarihinden bu yana İstanbul'un can yoldaşı olan Sultanahmet Meydanı Tarihi Yarımada'nın en gezilesi yerlerindendir. İstanbul'un tüm dönemlerine tanıklık etmeyi başarmış, yaşlı bir adam gibidir Sultanahmet Meydanı. Her dönemden birer ikişer parça kalıp günümüze gelen yapıtları bir baba sıcaklığıyla kucaklar.

Camiler, çeşmeler, saraylar, anıtlar ve bunların yanı sıra ziyaretine gelen insanları hala konuk etmeye devam ediyor. Sadıktır Sultanahmet Meydanı; her renkten her ırktan insanı avuçları içerisinde gezdirir, dinlendirir. Tarihi M.S. 2. Yüzyıla kadar dayanır ve belli dönemlerde At Meydanı, Hipodrom olarak anılmıştır. Tahmin edin ne kadar olay gördüğünü, hangi badireleri atlattığını…

Şimdi o yaşadığı tüm olaylardan izleri taşıyan Sultanahmet Meydanı, İstanbul'un en vazgeçilmez yerlerinden biridir. Aynı zamanda yabancı turistler tarafından da her yıl yoğun ilgi görür. Dikilitaş, Sultanahmet Camisi, Alman Çeşmesi, Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya ve diğer yapıtlarla değerini ortaya koyan Sultanahmet Meydanı'ndan başlayabilirsiniz İstanbul gezinize. Sultanahmet Meydanı'ndaki otellerinden veya pansiyonların birinde konaklayarak unutulmaz bir İstanbul gezisi sizleri bekliyor.