Stoclet Palace

10puan

Stoclet Palace Tanıtımı

Brüksel'in neredeyse her köşesinde bir tarihi mekan görmek mümkündür. Bu yüzden yurt dışı gezilerinde tercih edilen yerlerin ilk sıralarında yer alır. Brüksel'deki sarayları, müzeleri kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. Tek bir yer hariç… Evet, Brükselde Görülecek Yerler arasında mutlaka olması gereken; fakat ziyaretlere kapalı tutulan bir saray var; Stoclet Palace…

1905-1911 yılları arasında Adolphe Stoclet tarafından yaptırılan bu nadide yapı, maalesef ki günümüzde ziyaretlere kapalı tutulmaktadır. Sarayın dış görüntüsü ne kadar zengin bir mimariyi gözler önüne serse de, iç mekanı hakkında çok da fazla bir bilgi yok. Tahmin etmek hiç zor değil esasında. Eminiz böyle bir mimari güzelliğin içi de bir o kadar çekicidir.

Brüksel gezinize yine de Stoclet Palace'ı dahil edebilirsiniz, sadece harika bir mimariye sahip bu yapıyı görmek için… Umarız UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alınan bu benzersiz köşk, en yakın zamanda ziyaretlere açılır.

Siz yine de Brüksel'le bütünleşmiş olan Brussel Zuid'i, Coudenberg'i, Mini Europe'u ve Rue Neuve Caddesi'ni listenize dahil etmeyi, Stoclet Sarayı'nın da mimarisini görmeyi ihmal etmeyin.

Keyifli tatiller…

1 misafir tavsiyesi

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
10
Stoclet Palace

-

Ben gittim gördüm. Herkese tavsiye ederim.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Son İncelenenler