Sokakağzı Görülecek Yerler

Tatile birçok şey sığdırmak isteyenlerin, aceleci insanların ruhuna uygun değildir sanki burası.Sokakağzı Görülecek Yerler - Sokakağzı En İyi 10 Yapılacak Şey

Tatile birçok şey sığdırmak isteyenlerin, aceleci insanların ruhuna uygun değildir sanki burası.
Rüzgarı, maviyi, rakı masası sohbetini, hamakta uyumayı ve uzun kahvaltılar yapmayı sevenlerin soluklanacağı, huzur bulacağı bir yerdir Sokakağzı. Şirin mi şirin bir Ege Köyü olan Sokakağzı, zamanın yavaş aktığı, telaşsız, sakin, huzurlu, yeşil, mavi bir köydür. Burada ağır çekim yaşanır sanki her şey. Bir yerlere koşturma telaşına kapılmazsınız ve hayatın akışına bırakırsınız kendinizi. Sokakağzı'nda yapacağınız aktiviteler de koşturmanızı gerektirmez aslında. Kimi zaman bir ağaç gölgesinde kitap okumaktır en büyük aktivite, kimi zaman dalga sesleri eşliğinde, Ege rüzgarını arkanıza alıp yürümek. Tatile birçok şey sığdırmak isteyenlerin, aceleci insanların ruhuna uygun değildir sanki burası. Rüzgarı, maviyi, rakı masası sohbetini, hamakta uyumayı ve uzun kahvaltılar yapmayı sevenlerin soluklanacağı, huzur bulacağı bir yerdir Sokakağzı.

Doğa Yürüyüşü: Zeytin ve çam ağaçları ile çevrili Sokakağzı doğa yürüyüşü için birbirinden güzel parkurlara ev sahipliği yapar. İster deniz kenarında, ister patika yollarda, isterseniz de ağaçların gölgesinde, Ege rüzgarını arkanıza alıp, denizin kokusunu içinize çekip yürürken zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız. Bölgedeki en güzel yürüyüş parkurlarından biri Kadırga Koyu'dur. Midilli Adası manzaralı, arkasında çam ve zeytin ağaçları ile yeşile bürünmüş tepeleri, yazın en bunaltan zamanlarında dahi esen imbat rüzgarları ile usta bir ressamın tablosundan fırlamış gibi duran Kadırga Koyu'ndaki yürüyüşünüz hiç bitmesin isteyeceksiniz.

Rakı – Balık: Tatiliniz boyunca Sokakağzı'nın sakin atmosferine uyum sağlayarak hayat telaşından elinizi eteğinizi çektiyseniz, rakı – balıkla taçlandırın bu güzel zamanları. İster otelinizin restoranında, isterseniz de köydeki restoranlardan birinde birbirinden güzel mezelerle sofrayı donatıp, bol buzlu rakınızı yudumlayın. Denizin kokusu, dalga sesleri, ılık esen rüzgar, yıldızlar ve fonda çalan müziklerle geceniz daha da renklenecek.

Yüzme: Senenin tüm yorgunluğunu serin sularda bırakmak ve masmavi denizde kulaç atmak istiyorsanız Sokakağzı cam gibi denizi ile biçilmiş bir kaftan adeta. Popüler, kalabalık yerlerin aksine buradaki plajlarda denizin ve kuşların sesinden başka bir şey işitmezsiniz. Bunaltan yaz sıcaklarında öyle güzel gelir ki serinleten denizde kulaç atmak, elleriniz buruşana kadar çıkmak istemezsiniz.

Hamakta Öğle Uykusu: Bu eşsiz ve huzur veren köydeki en keyifli aktivitedir hamakta kısa bir öğle uykusu. Usul usul sallanırken, kuş sesleri ninni gibi gelirken ve çiçeklerin kokusu başınızı döndürüyorken güzel bir uykuya dalıp, renkli rüyalar göreceğinize eminim.

Kahvaltı: Sokakağzı'nda yediğiniz her şey doğal, her şey organik. Burada en keyif alacağınız saatler uzun kahvaltı saatleri olabilir. Çeşit çeşit peynirler, zeytinyağı ile sunulan ve kekik serpilerek lezzetine lezzet katılan zeytinler, ev yapımı reçeller, dalından koparılıp sofralarda yerini alan domatesler, salatalar, rokalar süsler sofraları. Ege'nin sağlık fışkıran lezzetlerine müptela olacaksınız.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın