Sokakağzı bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Sokakağzı Gezilecek Yerler

Cennetten bir parça olan ve Assos’a yakın bir konumda yer alan Sokakağzı, Ege’nin en uç noktasında yer almaktadır.Sokakağzı Tarihi Mekanlar

Cennetten bir parça olan ve Assos'a yakın bir konumda yer alan Sokakağzı, Ege'nin en uç noktasında yer almaktadır.

Assos'a yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta bulunan Sokakağzı, benzersiz doğası eşliğinde uzun bir keşif rotası sunuyor tatilcilere. Sokakağzı'nın tertemiz denizinde kulaç atmanın keyfini çıkarırken, bir yandan da bölgenin tarihi değerlerini ve doğal güzelliklerini keşfetmek için zaman ayırmayı sakın unutmayın.

Her ne kadar Sokakağzı'nda çok fazla gezi mekanı bulunmasa da, Assos'a geçip farklı tarihi değerleri ve doğal güzellikleri ziyaret edebilirsiniz. Sokakağzı'na yakın konumda yer alan tarihi yerler ve doğal güzellikler şöyle:

Assos Antik Kenti: Eski bir ticaret merkezi olan Assos Antik Kenti, bölgenin yüksek bir tepesinde kurulmuştur. Günümüzde antik kentten geriye sadece akropol, Assos Athena Tapınağı, tiyatro ve birkaç sarnıç gelmiştir. Sokakağzı'ndan kolaylıkla ulaşacağınız Assos Antik Kenti'ni gezi listenize muhakkak dahil etmelisiniz.

Behramkale Köyü: SİT alanı olarak ilan edilen ve 30 yıldır koruma altına alınan Behramkale Köyü, Sokakağzı'na yakın bir konumda yer aldığı için gezi listenizde muhakkak yerini almalı. 150 hanelik bu köy, gerek tarihi değerleriyle gerekse doğasının en güzel halleriyle hayranlığınızı kazanacak bir gezi olacak. Köydeki evlerin tamamı Assos taşlarından yapılmış olup, aynı zamanda taş işçilliğinin en güzel örneklerine rastlayacaksınız.

Kadırga Koyu: Assos'un en vazgeçilmez parçalarından biridir Kadırga Koyu. Midilli Adası manzarasıyla birleşen Kadırga Koyu'nda hem denize girebilir hem de koyun çevresini keşfetmek için küçük gezintiler yapabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın