Sistina Şapeli

0.0puan

Sistina Şapeli Tanıtımı

İtalya-Roma'da bulunan ve Hristiyanların dini merkezi olan Vatikan'da bulunur Sistina Şapeli. Vatikan Müzesi'nin en göz alıcı bölümlerinden biridir ve aynı zamanda Katolik Kilisesi'nin lideri Papa'nın resmi ikametgahı özelliğini taşır. İsmini, Papa IV. Sixtus'tan alan Sistina Şapeli yine aynı papa tarafından yaptırılmıştır.

Şapelin duvarlarını ünlü İtalyan Rönesans ressamları olan Botticelli, Perugino, Signorelli ve Ghirlandaio'nun resimleri süslerler. Hepsi görülmeye değer ve oldukça cezbedicidir. İtalya'ya bir gezi planlıyorsanız, Sistna Şapeli'ni ziyaret edeceğiniz yerlere mutlaka eklemelisiniz. Şapelin en önemli eser grubu; Michelangelo'nun ünlü Adem'in yaratılışı ve kıyamet günü freskleridir. Görülmeye değer tüm duvar resimleriyle Sistina Şapeli büyüleneceğiniz noktalardan biridir.

Sistina Şapeli'ni gezdikten sonra Vatikan Müzesi'nin diğer bölümlerini de ziyaret etmeyi unutmayın. Diğer taraftan İtalya'daki Pisa Kulesi, Boboli Bahçeleri, Aşk Çeşmesi ve Pantheon Tapınağı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden sadece birkaçıdır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler