Side Denizbükü Gezilecek Yerler

Harika bir deniz, mis gibi bir hava ve geçmişin tam ortasında bir tatil, hepsi için adres Side Denizbükü.Side Denizbükü Tarihi Mekanlar

Harika bir deniz, mis gibi bir hava ve geçmişin tam ortasında bir tatil, hepsi için adres Side Denizbükü.
Denizbükü, Akdeniz'in turizm başkenti niteliğini taşıyan Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı tarihi Side'de yer alan bir mevkidir. Side Denizbükü, Side Antik Kenti'nin hemen yanı başında yer almaktadır. Side Denizbükü, harika denizi ve lüks otelleri ile öne çıkmaktadır.

Side Antik Kenti:Side'nin milattan önce 7. yüzyıl civarında kurulduğu düşünülmektedir. O dönemde Side'lilerin Afrodit, Ares, Athena, Apollo ve Demeter gibi tanrılara inanmışlar ve onlar için tapınaklar yapmışlardır. Sizler de Side Denizbükü'nde konaklamanızı yaparken bu eşsiz antik kenti gezebilirsiniz.

Manavgat Şelalesi: Manavgat Şelalesi, Side Denizbükü'ne oldukça yakın bir mesafededir. Özellikle yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarından kaçmak için oldukça ideal bir yer. Şelaleye geldiğiniz zaman tüm günü burada serin serin geçirebilir, hediyelik eşya satan dükkanlardan kendiniz için hatıra ve sevdikleriniz için hediyeler alabilir ve burada bulunan restoranlarda lezzeti yemekler yiyebilirsiniz.

Side Tekne Turu: Side'nin limanından kalkan tekne turlarına katılabilir ve Akdeniz'in tertemiz, masmavi sularında yüzerek bir gününüzü geçirebilirsiniz.

Tüplü Dalış: Yine Side limanından kalkan dalış tekneleri ile tüplü dalış yaparak bölgenin deniz altını keşfedebilirsiniz.

Gece Hayatı: Side'nin gece hayatı oldukça renklidir. Her zevke göre bir gece kulübünün yer aldığı Side'de sabahın ilk ışıklarına kadar gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Restoranları: Side Antik Kenti'nin hemen yanı başında bulunan restoranlarda damak tadınıza göre Türk ve dünya mutfağından çeşitler sunan restoranlarda eşsiz lezzetleri tadabilirsiniz. Ayrıca deniz ürünleri bulabileceğiniz balık restoranlarında da Akdeniz balıklarından oluşan bir masa ile kendinizi şımartabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın