Otelleri Göster

Şeytan Köprüsü Yakınındaki Oteller

Şeytan Köprüsü Yakınındaki Oteller

Doğu Anadolu'nun zengin tarihini ve kültürünü gözler önüne seren şehirlerden biridir Van. Her köşesi farklı bir zamanın yüzünü gösterir. Gelen ziyaretçilerinin ayağına serer doğal güzelliklerini. Van'ı daha yakından tanımak için bir yolculuk yapmaya hazırlanıyorsanız gezmenizi önerdiğimiz yerleri listenize dahil etmeyi unutmayın. Van'ın Muradiye ilçesinde bulunan Şeytan Köprüsü, ilk ziyaret noktalarınızdan biri olabilir.

Büyüleyici bir yapıya sahip olan Şeytan Köprüsü'nün yapım tarihi kesin olmamakla birlikte, İlhanlı Hükümdarları tarafından yaptırıldığı tahmin edilmektedir. XIII. yüzyılda İlhanlı Hükümdarlarının, bu noktayı Tebriz'e gidiş gelişler için kullanmasından dolayı Şeytan Köprüsü'nü inşa ettirdikleri düşünülmektedir. Bölgeyi gezdiğinizde tüm anlarınızı ölümsüzleştirmeyi unutmayın.

Şeytan Köprüsü yakınlarında konaklayabileceğiniz otel bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu sebepten dolayı Şeytan Köprüsü'nün bulunduğu ilçedeki otellerin birinde kalabilirsiniz. Şeytan Köprüsü Van gezinizin en güzel parçalarından biri olacak. Geziniz sırasında şehrin önemli yerleri arasındaki Halime Hatun Kümbeti'ni ve Muradiye Şelalesi'ni ziyaret edeceğiniz yerlere dahil edebilirsiniz.