Otelleri Göster

Selge Antik Kenti Yakınındaki Oteller

Selge Antik Kenti Yakınındaki Oteller

Döneminde çok önem taşıyan Selge Antik Kenti, Antalya Serik sınırları içerisinde bulunmaktadır. Selge'deki ilk yerleşimin M.Ö. 2000'li yıllara dayanmaktadır ve buna rağmen kalıntıların çoğu günümüze kadar sağlam bir şekilde gelmeyi başarmıştır. Bunun yanı sıra Selge Antik Kenti'nde ilk madeni parayı Pisidialılardır. Tarihte yaşadığı olayları size büyük bir keyifle anlatacak olan Selge Antik Kenti'nde öğrenecek çok şey olacak. Savaşlar, göçler ve daha birçok olay… Hepsi Selge'nin kalıntıları arasında sizleri bekliyor.

Antalya yaz turizmi açısından oldukça önemlidir. Buraya gelen turistler denizin tadını çıkarırken bir yandan da Antalya'nın doğal ve tarihi güzelliklerini de gezmeden edemiyor. Antalya Selge Antik Kenti çevresindeki otellerde veya pansiyonlarda bütçenizi sarsmadan kolaylıkla konaklayabilirsiniz ve tarihi değerler arasında yolculuk yapma fırsatı yakalayabilirsiniz. İçinde birçok hikaye bulunduran Selge Antik Kenti gezinizde keşfedecek çok detay var. Döneminde kullanılan su kaynaklarının hala akmaya devam ettiğini görmek sizi şaşırtacak detaylar arasında.

Antalya'daki Simena Kalesi, Oluk Köprü, Konyaaltı Plajı, Antalya Hayvanat Bahçesi, Güver Uçurumu, Ariassos Antik Kenti ve Dim Mağarası'nı da gezi listenize ekleyebilirsiniz. Bu arada Antalya'ya ulaşmak için Antalya Havalimanı'nı tercih ederek hızlı ve kolay bir yolculuk yaşayabilirsiniz.