Selçuklu bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Selçuklu Aktiviteleri

Selçuklu Devleti’ne başkent olmuş Konya’nın merkez ilçesi olan Selçuklu, kültür mirası ve tarihi doku ile hızla gelişmekte olan modern yaşamın iç içe geçtiği bir yer…Selçuklu Görülecek Yerler - Selçuklu En İyi 10 Yapılacak Şey

Selçuklu Devleti’ne başkent olmuş Konya’nın merkez ilçesi olan Selçuklu, kültür mirası ve tarihi doku ile hızla gelişmekte olan modern yaşamın iç içe geçtiği bir yer…
Konya Selçuklu’da yapmanızı tavsiye ettiğimiz şeyler şöyle:

3000 yıllık tarihi olan ve şu anda kentsel sit alanı olarak koruma altında olan Tarihi Sille Mahallesi’ni mutlaka gezin. Göreceksiniz, bu mahallede karşınıza çıkan yapıların neredeyse tamamı tarihi değere sahip. Özellikle Karataş Camii, Aya Eleni Kilisesi ve Tarihi Sille Konağı görülmeye değer yapıların başında geliyor.

Selçuklu’da tüm şehirdeki tarihi dokuyu yaşamak mümkün. Alaeddin Camii ve Zazadin Hanı’nı mutlaka görün. Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerindendir bu yapılar.

Karatay Çini Eserleri Müzesi ile İnce Minare Taş ve Ahşap Eserleri Müzesi görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden. Bu müzelerde hem Selçuklu hem de Osmanlı döneminden kalan çini ve ahşap eserleri görebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın