Sedir Görülecek Yerler

Karayip Adaları’nı andıran gerçek turkuaz bir lagün: Sedir adasıSedir Adası Görülecek Yerler - Sedir Adası En İyi 10 Yapılacak Şey

Karayip Adaları’nı andıran gerçek turkuaz bir lagün: Sedir adası
Sedir Adası, bir diğer adıyla Cedrea, çok güzel bir gezi ve piknik alanıdır aynı zamanda. Burada denizin ve kumsalın tadını çıkarak eş zamanlı olarak piknik ve gezi eğlencesi yapabilirsiniz.

Adaya tekneyle ulaşmak için Çamlık İskelesi’ni kullanmanız gerekiyor. Çamlık iskelesinin bulunduğu köy, yani Çamlık Köyü aslında Karia bölgesinin ilk yerleşim yeridir. Temiz havası ve manzarası muhteşemdir. Sedir adası’nda kaldığınız süre boyunca bu köyden 9 km uzaktaki Boncuk Koyu’na da gidebilirsiniz. Burası da özellikle berrak ve temiz denizi ile ünlü. Sahilde tatilciler için tesisler de bulunmakta.

Boncuk Koyu ile Karaburun arasındaki bölge ise aynı zamanda boncuk adı verilen bir köpekbalığı türünün üreme ve izleme bölgesi olarak da kullanılmakta. Buralara özellikle Mayıs-Haziran aylarında gelirseniz dalış turlarına katılabilirsiniz ve onları canlı görebilirsiniz.

Zeytin ağaçlarıyla kaplı Sedir Adası’nda, doğal güzelliklerin yanı sıra Helenistik ve Roma dönemlerine ait kalıntılar da bulunmaktadır. Antik tiyatro, agora ve antik liman kalıntıları bunlardan başlıcalarıdır. M.Ö. 1000'li yıllara dayandığı düşünülen Pers ve Romalılardan kalma tarihi eserler de turistlerin ilgisini çeken diğer etkenler arasında yer alıyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın