Sapanca bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Sapanca Gezilecek Yerler

Sakarya’nın doğa harikası ilçesi Sapanca, yaz – kış demeden huzur dolu bir seyahat arayışında olan herkese unutulmaz anlar vadediyor.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Sapanca Gezilecek Yerler

Toplam 10 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Soğucak Yaylası

"Tavsiye ederim"

"Yayla tam bir harika"

10

Misafir yorumu

3 yorum

Sapanca Çiğdem Yaylası

"Çiğdem Yaylası Hendek’tedir"

"Yeri farklı"

9.0

Misafir yorumu

2 yorum

Sapanca Gölü

"Çok güzel bir yer"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Rahime Sultan Camii

"Kaç senelik?"

2.0

Misafir yorumu

1 yorum

Sapanca Tarihi Mekanlar

Sakarya'nın doğa harikası ilçesi Sapanca, yaz – kış demeden huzur dolu bir seyahat arayışında olan herkese unutulmaz anlar vadediyor.
Sakarya'nın yeşili bol ve sakin ilçelerinden biri olan Sapanca, dört mevsim boyunca sık sık ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Elbette İstanbul gibi bir metropole de 137 km gibi kısa bir mesafede yer alması Sapanca'nın oldukça ilgi çeken nefes alanlarından biri haline gelmesinde büyük katkısı olmuştur. İster hafta sonu ister tatil günleri olsun sevdiklerinizle mükemmel zamanlar geçirebileceğiniz ilçede gezilecek yerler nerelerdir merak ediyorsanız, sizi keyif dolu bir yolculuğa çıkaralım.

Sapanca Gölü:Elbette Sapanca ismini duyunca aklıma ilk gelen yerlerden biridir Sapanca Gölü. Tıpkı ilçenin genelinde olduğu gibi yaz – kış demeden ziyaret edebileceğiniz göl muhteşem manzarasının yanı sıra çevresinde yürüyüş, bisiklet, piknik, kahvaltı ve akşam yemeği gibi aktivitelere olanak sunar. Hatta dilerseniz ziyaretiniz sırasında gölde tekne gezintisine de çıkabilirsiniz.

Sapanca Yaylaları:Bildiğiniz üzere yaz aylarını farklı bir biçimde değerlendirme olanağı sunan yaylalar tıpkı Karadeniz'de olduğu gibi Sapanca çevresinde de bir hayli fazla. Özellikle Sapanca'ya en yakın yayla olan Soğucak Yaylası'nda temmuz ve ağustos aylarına denk gelen ve 2 gün süren yayla şenliklerinde birbirinden çeşitli aktivitelere olanak bulabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra; Çiğdem, Katırözü, Karagöl, Keremali ve Kirpiyan gibi yaylalar doğa hasreti çeken herkese muhteşem bir seyahat olanağı sunmaktadır.

Sapanca Aygır Deresi:Sapanca Gölü'ne dökülen derelerden biri olan Aygır Deresi, Sapanca'nın tıpkı diğer durakları gibi ziyaretçiler keyif dolu bir seyahat olanağı sunmaktadır. Özellikle dere çevresinde uzun doğa yürüyüşlerine çıkabilir, yaz aylarında ise bünyesindeki küçük gölcüklere girerek serinleyebilirsiniz.

Maşukiye:Sapanca'nın köylerinden biri olan Maşukiye ise bölge ziyaretinin olmazsa olmaz duraklarından biridir. Mutlaka günün birinde ziyaret etmeniz gereken bu köyde, uzun yürüyüşlere çıkabilir, alabalık restoranlarında sevdiklerinizle keyifli zamanlar geçirebilir ve bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Kartepe:Özellikle kış aylarında tercih edilen yerlerden biri olan Kartepe Kayak Merkezi'ne ev sahipliği yapan Kartepe, İstanbul'a yakın olması nedeniyle de son zamanlarda oldukça ilgi görmeye başlamıştır. Kış aylarında kayak sporunuzu yapabileceğiniz bölgede bahar ve yaz aylarında ise muhteşem doğasına karşı lezzetli alabalık restoranlarında yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Kırkpınar:Sapanca'ya yalnızca 4 km mesafede yer alan Sapanca Gölü kenarında bir göl kasabası görünümünde olan Kırkpınar, şehir stresi ve yorgunluğunda uzaklaşmak isteyenlere muhteşem doğası ile kucak açan yerlerden biri.

Rahime Sultan Camii:1892 yılına uzanan bir tarihe sahip olan Rahime Sultan Camii, ziyaretiniz sırasında mutlaka yer vermeniz gereken, Sapanca'nın tarihi ibadet yerlerinden biridir.

7 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
7
Çiğdem Yaylası Hendek’tedir
10

-

7
Tavsiye ederim
10

-

7
Yayla tam bir harika
10

-

7
Yayla efsane
10

-

7
Yeri farklı
8

-

7
Kaç senelik?
2

-

7
Çok güzel bir yer
10

-