Roma Kolezyum

0.0puan

Roma Kolezyum Tanıtımı

İtalya'nın en ünlü gezi alanlarından biridir Kolezyum. Roma'da bulunur ve bir Roma tatilinde ilk görülmesi gereken yerler arasındadır.

Orijinal adı Flavian Amphitheatre'dur. Bir arena özelliği taşır ve Vespasianus tarafından M.Ö. 72 yılında inşa edilmiştir. Titus dönemide (M.S 80) yılında yapımı tamamlanmıştır. İmparatorların hem kendilerini hem de halkı eğlendirmek için yapılan Kolezyum'da gladyatör dövüşleri de düzenlenirdi.

Bundan yüzyıllar önce yapılmış bir eserin günümüzde bu denli sağlam kalması görenleri şaşırtmakta olup, o dönemlerde de inşa edilen yapılara önem ve özen gösterildiği Kolezyum'un mimarisinden anlaşılmaktadır. Kolezyum, barınma yeri, dini kışla, Hristiyan türbesi ve iş dükkanları olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise Dünyanın Yeni Yedi Harikası'ndan biri olmayı başarmıştır. İtalya'da tatil yaptığınız günlerde Roma Kolezyum'u ziyaretlerinize ekleyip unutulmaz bir geziye dahil olabilirsiniz. İtalya'daki Pitti Sarayı, Pisa Kulesi, Boboli Bahçeleri ve Vatikan Müzesi sayfalarımızı tıklayarak gezi mekanları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler