Retiro Park

10puan

Retiro Park Tanıtımı

İspanya Madrid'de gezilecek yerler arasında dikkat çeken bir yer daha… Retiro Park. Granvia Caddesi'nin biraz ilerisinde bulunan bu park, yeşil alanlarla doludur.

Eskiden kraliyet ailesine ait olan Retiro Park, ziyaretçilere açıktır. Parkın en güzel yerine, Kral Alfonso Xll'ye ithaf edilen bir anıt yer alıyor. Parkın içinde bir de şahane bir gölet var. Sandal kiralayıp gölette keyifli bir gezinti yapmak sunulan alternatifler arasındadır.

Retiro Park gezinize tüm gününüzü ayırmalısınız; çünkü gezecek o kadar şey var ki, zaman ayırmakta güçlük çekebilirsiniz. Madrid gezinize Plaza de Espana ve Puerta Del Sol'u da ekleyip tatilinizi dolduracak alternatifler yaratabilirsiniz.

1 misafir tavsiyesi

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
10
Retiro Park

-

Hayatımda gördüğüm en güzel park burası olabilir sanırım. Özellikle yazın gittiyseniz Madrid'e ve sıcak havasından bunaldıysanız harika bir kaçış noktası oluyor Retiro Park. Park inanılmaz geniş bir alana yayılmış durumda ve içerisinde güvenliği sağlamak için atlı polisler sürekli devriye geziyorlar. Çaybahçesinde oturup çay içebilir ve burada dinlenebilirsiniz. Ayrıca gölette sandal gezisi de yapabilirsiniz.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Son İncelenenler