Otelleri Göster

Rabat Kalesi Yakınındaki Oteller

Rabat Kalesi Yakınındaki Oteller

Güneydoğu'nun en eski şehirlerinden biri olan Batman, yeni bir keşif yeri olabilir sizler için. Batman sınırları içerisinde olan kaleler, camiler ve kiliseler şehrin tarihinden bir şeyler fısıldar gelen her misafirine. Bu sayfamızda sizlere şehrin keşif noktalarından biri olan Rabat Kalesi'nden bahsedeceğiz. Rabat Kalesi, Kozluk ilçesi sınırları içerisinde bulunan ve aynı ismi taşıdığı Rabat Köyü'nde yer almaktadır.

Yapıldığı ilk dönemden 2000 yıl boyunca karakol olarak kullanılmıştır kale. Birçok medeniyetin de himayesine girmiştir. Önemli bir tarihi kalıntı olduğu için günümüzde turizme kazandırılması çalışmalar yapılmaktadır. Rabat Kalesi'ne gidip, bu tarihi kalıntıyı ilk keşfedenlerden biri siz olabilirsiniz. Hem tarihi hem de keşfi seviyorsanız eğer Rabat Kalesi gezi rotanıza dahil olabilir.

Rabat Kalesi'nin çok yakınında otel bulunmamaktadır. Oteller, şehir merkezine ve merkeze yakın yerlerde konuşlanmıştır. Firaret.com'u inceleyip Rabat Kalesi'ne en yakın oteller hakkında bilgi edinebilir, rezervasyon yaptırabilirsiniz. Batman tatilinize Kandil Kalesi'ni ve Hızır Bey Camisi'ni eklemeyi unutmayın.