Otelleri Göster

Pürenli Seki Kilisesi Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Yakınındaki oteller

Toplam 7 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Pürenli Seki Kilisesi Yakınındaki Oteller

En çok bahar ve yaz aylarında ziyaretçi potansiyeli yüksek olan Kapadokya, doğal güzellikleriyle birlikte tarihi değerleriyle de göz doldurmaktadır. Aksaray'da bir yolculuk planlayıp şehri keşfetmek istiyorsanız Güzelyurt ilçesinde bulunan Pürenli Seki Kilisesi'ni gezi listenize dahil edebilirsiniz. Pürenli Seki Kilisesi'nin içindeki freskolar günümüze sağlam bir şekilde gelmiş olup göz doldurmaktadır.

Kilisenin zeminindeki mezarlar da oldukça dikkat çekicidir. Mezarların ve freskoların X.-XII. yüzyıllar arasında yapıldığı tahmin edilmektedir. Kilisenin duvarlarına Peygamberlerin kehaneti, Meryem ve piskoposlar ve İncil'den çeşitli sahneler tasvir edilmiştir.

Eğer Aksaray'da birkaç gün kalmayı planlıyorsanız Pürenli Seki Kilisesi yakınındaki otellerin birinde konaklayabilirsiniz. Pürenli Seki Kilisesi civarındaki oteller hem bu kiliseye hem de Güzelyurt'taki diğer gezi alanlarına kolay ulaşmanızı sağlayacak. Pürenli Kilisesi'nin ardında Aksaray'ın en çok ziyaret edilen noktaları arasında Ihlara Vadisi'ni, Ala Kiliseyi, Belisırma Köyü'nü ve görüntüsüyle Pisa Kulesi'ni anımsatan Eğri Minare'yi gezebilirsiniz.