Potsdamer Meydanı

10puan

Potsdamer Meydanı Tanıtımı

Almanya'nın başkenti olan Berlin'in tarihi atmosferiyle birleştirdiği doğal güzellikler görülmeye değer bir şehirdir. Berlin'e yakın bir zamanda iş seyahati veya bir gezi için gidecekseniz, şehrin en ünlü alanları arasındaki Potsdamer Meydanı'nı mutlaka gezmelisiniz.

Potsdamer Meydanı, II. Dünya Savaşı'ndan önce ulaşımın en rahat olduğu bölgelerden biriymiş. Tren istasyonu, otobüs hatları ve tramvaylarıyla oldukça işlek ve hareketli olup, kültürel ve sosyal anlamda da büyük önem taşırmış. Savaş döneminde bölge bombalanmış ve meydandaki birçok yapı büyük hasar görmüş. Savaş dönemini atlattıktan sonra uzun bir zaman harap bir şekilde kalmış. 1989 yılında ilk yapılandırma çalışmaları başlanmış meydanda. Suitler, müzeler, ofisler ve restoranlar kurularak Potsdamer Meydanı hareketlilik kazanmış. Tarihin önemli olaylarına tanıklık eden meydan, yapılan çalışmalarla adeta gençleşmiş.

Potsdamer Meydanı'nda bulunan otellerde konaklamayı tercih edebilirsiniz. Çünkü meydanda konaklayabileceğiniz oteller bulunuyor. Berlin'de yapacağınız gezinizde Potsdamer Meydanı'ndaki restoranlarda yemek yiyebilir, meydanın içinde bulunan mekanları ziyaret edebilirsiniz. Berlin Katedrali'ni, Berlin Duvar Anıtı'nı ve Charlottenburg Sarayı'nı da gezi listenize dahil edip, şehrin tarihine daha yakından tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz.

1 misafir tavsiyesi

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
10
Potsdamer Meydanı

-

Hiç güzel değil.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Son İncelenenler