Otelleri Göster

Pisidia Antik Kenti Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Yakınındaki oteller

Toplam 4 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Pisidia Antik Kenti Yakınındaki Oteller

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde bulunan Pisidia Antik Kenti, şehrin önemli kalıntılarını içinde bulundurmakla birlikte kendi tarihini gözler önüne sermektedir. İlçe merkezinin 1 kilometre kuzeyinde verimli bir arazi üzerinde bulunur Pisidia. Kentin M.Ö. 281-261 yılları arasında kurulduğu bilinmektedir. Isparta tatilinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz Pisidia Antik Kenti'ni. Bölgedeki surların tamamı 3000 metre civarında olup, surlar Roma ve Bizans tarafından genişletilmiştir. Şehirdeki sütunlu cadde, antik tiyatro, Tiberius alanı göz doldurmaktadır.

Özellikle antik tiyatro günümüze en sağlam gelen yapılardan biridir. Üç ana bölümü olan antik tiyatro, 5.000 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Antiocheia olarak da bilinen Pisidia, zengin kalıntılarıyla sizlere unutamayacağınız bir gezi sunuyor. Isparta'ya ne için giderseniz gidin, Pisidia Antik Kenti'ni mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Pisidia yakınındaki otelleri internet üzerinden araştırıp rezervasyon yaptırabilirsin. Pisidia Antik Kenti yakınındaki oteller bütçenize uygun fiyatlarıyla da kolay bir konaklama hizmeti sunacak sizlere. Isparta tatilinize dahil edeceğiniz çok yer olacak. Kubad Abad Sarayı, Eğirdir Kalesi, Yalvaç Müzesi, Adada Antik Kenti ve Yazılı Kanyon gezi listenizde kesinlikle yerini almalı.