Pınarbaşı bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Pınarbaşı Aktiviteleri

Karadeniz’in tipik coğrafi ve doğa özelliklerini taşıyan Pınarbaşı, doğaseverler için pek çok nimet sunuyor…Pınarbaşı Aktiviteleri

Karadeniz’in tipik coğrafi ve doğa özelliklerini taşıyan Pınarbaşı, doğaseverler için pek çok nimet sunuyor…
Kastamonu’nun ilçelerinden biri olan Pınarbaşı oldukça eski bir yerleşim bölgesidir. Yemyeşil bir doğa içinde sevimli köy ve kasabalardan oluşan bu güzel ilçede özellikle macera tutkunu doğaseverler için yapacak çokça şey var.

Pınarbaşı geziniz sırasında yapmanızı önerdiğimiz şeyler şunlar:

Kastamonu Pınarbaşı pek çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Bunların içinde en bilinenlerinden biri ise Valla Kanyonu. Oldukça zor parkurlardan oluşan bu doğa harikası kanyonu teçhizatsız geçmek imkansız. Doğa sporlarına ilginiz varsa Valla Kanyonu’nu keşfetmenizi öneriyoruz.

Pınarbaşı’nın doğal güzelliklerinden bir diğeri de Ilgarini Mağarası’dır. Sümenler köyünde yer alan bu mağaraya Sorkun Yaylası’ndan itibaren 2 saatlik bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz. Bu doğa harikası yeri mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Horma Kanyonu ile Ilıca Şelalesi ise Pınarbaşı’nda keşfedebileceğiniz diğer doğal varlıklardır.

Kastamonu Pınarbaşı’nda pek çok köy bulunmaktadır. Orman içinde yer alan bu köyleri gezebilir, doğa içinde keyifli gezintiler yapabilirsiniz.

Pınarbaşı, Küre Dağları Milli Parkı’nın güneyinde yer almaktadır. Dilerseniz bu milli parkı gezebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın
Bölgede Son Yorumlananlar