Otelleri Göster

Palas Tuzla Gölü Yakınındaki Oteller

Palas Tuzla Gölü Yakınındaki Oteller

Göçmen kuşların güzelliğine güzellik kattığı Palas Tuzla Gölü, Kayseri'nin coğrafyasında önemli bir yere sahip. Şehrin yaklaşık 40 kilometrelik uzaklığında bulunan göl, bizce her mevsim görülebilecek kadar güzel… İnsan elinin bozamadığı nadir noktalardan biri olan Palas Tuzla Gölü, 1993 yılında 1. Derece Doğal Sit Alanı olarak ilan edilmiş durumda.

Sadece doğasıyla değil, aynı zamanda tarihteki yeriyle de önemlidir göl ve çevresi. Burada ilk yerleşim M.Ö. 2. yüzyılda gerçekleşmiş. Hititler, Dulkadiroğulları ve Osmanlı'nın yerleşim alanlarından biri olmuş, aynı zamanda göç ve ticaret yollarının kesişme noktalarından biri olması sebebiyle de dikkatleri üzerine çekmiş.

Günümüzde doğasıyla büyüleyen Palas Tuzla Gölü, göç eden kuşların birleşme noktası konumunda. Aynı zamanda nesli tükenmekte olan bazı kuşların üreme alanı… Palas Ovası'nın küçük bir kısmına unutulmaz bir güzellik ekleyen Tuzla Gölü'nün yakınında otel bulmak çok kolay olmasa da, çevre ilçelerdeki otellerin birinde konaklayarak göle ulaşımınızı kolaylaştırabilirsiniz.