Ovabükü Görülecek Yerler

Özellikle bahar ve yaz aylarında doğanın en güzel renklerini sunan Ovabükü’nün, el değmemiş doğası içinde zaman geçirirken zaman kavramını unutacak, bir masalın içinde yaşıyormuşsunuz hissine kapılacaksınız.Ovabükü Görülecek Yerler - Ovabükü En İyi 10 Yapılacak Şey

Özellikle bahar ve yaz aylarında doğanın en güzel renklerini sunan Ovabükü'nün, el değmemiş doğası içinde zaman geçirirken zaman kavramını unutacak, bir masalın içinde yaşıyormuşsunuz hissine kapılacaksınız.
Olağanüstü güzellikleri ile dikkat çeken Ovabükü, Mesudiye Koyu'nun üç koyundan en büyüğüdür. Tabiat Ana'nın özenerek yarattığı bu cennet köşe 600 metrelik kum ve çakıl sahiliyle defalarca ülkemizin ve Datça bölgesinin en güzel tatil yerlerinden biri seçilmiştir. Özellikle bahar ve yaz aylarında doğanın en güzel, en çarpıcı renklerini sunan Ovabükü'nün, el değmemiş doğası içinde zaman geçirirken zaman ve mekan kavramını unutacak, bir masalın içinde yaşıyormuşsunuz hissine kapılacaksınız.

Sörf: Özellikle son yıllarda sörf yapmaya merak duyanların müdavimi olduğu yerlerden biri oldu Datça Ovabükü. Çok derin olmayan ama dalgasının olmadığı masmavi bir deniz ve uygun yönlü rüzgar gibi bu spor için olmazsa olmaz ne varsa toplanmıştır bu cennet köşede. İster deneyimli olun, isterseniz de yeni başlayacak olun hiç fark etmez çünkü bir bileninden ders alabilmeniz için tüm imkanlar mevcuttur Ovabükü'nde.

Yüzme: Masmavi denizde kulaç atarak yılın yorgunluğunu atmak, gülümseyen güneşin altında güneşlenmek, kuş sesleri eşliğinde kitap okumak ve bir hamakta öğle uykusuna dalmak istiyorsanız Ovabükü tam da aradığınız adres. Doğal güzellikler ile iç içe olan masmavi denizinden çıkmak istemeyeceksiniz.

Yürüyüş: Kafanıza takılan, canınızı sıkan her ne varsa geride bırakın ve Ovabükü'nün deniz kokan sokaklarında, sahilinde uzun bir yürüyüş yapın. İliklerinize kadar işleyen tertemiz hava, denizin kokusu, gülümseyen güneş, ılık esen rüzgar ve kuş sesleri yürüyüşünüz boyunca yalnız bırakmaz sizi. Yorulduğunuzda bir bankta ya da bir ağaç gölgesinde mola verin ve evrenin sunduğu bu eşsiz güzelliklere yakından dokunabildiğiniz için şükredin.

Rakı – Balık: Gece hayatının yoğun olmadığı Ovabükü'nde en güzel, en keyifli seçeneklerden biridir denizin kenarındaki restoranlardan birinde rakı- balık yapmak. Taptaze balık çeşitleri, Ege'nin damak tadını kışkırtan lezzetleri ve bol buzlu rakı gecenize renk katacak.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın