Ortaköy Görülecek Yerler

İstanbul’un en hareketli semtlerinden olan Ortaköy’de keyif alarak yapabileceğiniz pek çok şey var…Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Ortaköy Görülecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Ortaköy Görülecek Yerler - Ortaköy En İyi 10 Yapılacak Şey

İstanbul’un en hareketli semtlerinden olan Ortaköy’de keyif alarak yapabileceğiniz pek çok şey var…
Ortaköy, hem gündüz hem de gece saatlerinde vakit geçirebileceğiniz, her daim canlı ve hareketli Boğaz kıyısı semtlerinden biri. Her yaştan ve kesimden insana hitap eden mekanlar sayesinde Ortaköy’de keyifle vakit geçirmeniz mümkün.

Ortaköy’de yapmanızı önerdiğimiz şeylerin başında semtle özdeşleşmiş kumpiri tatmanız. Kumpirciler meydanı olarak bilinen alanda yan yana sıralanmış kumpircilerden dilediğinizi seçin ve semte özel bu lezzeti tadın.

Ortaköy yeme-içme konusunda oldukça geniş seçeneklere sahip. Semtte birçok restoran yer alıyor. Çoğu Boğaz manzaralı bu restoranlardan birinde lezzetli bir yemek yiyebilir ve eşsiz görüntünün tadını çıkarabilirsiniz.

Eğer yemek yerine kahve keyfi yapmak veya içkinizi yudumlamak isterseniz sahil boyunca ve ara sokaklara yayılmış sevimli kafe ve barlarda vakit geçirebilirsiniz.

Ortaköy’de, özellikle ara sokaklarda birçok mağaza ve hediyelik eşya dükkanı bulunuyor. Kıyafetten takıya kadar birçok şey bulabileceğiniz bu dükkanlardan alış veriş yapabilirsiniz.

Köklü bir geçmişe sahip olan semtte tarihi yapıları da gezmenizi tavsiye ediyoruz. Semtin simgesi haline gelmiş olan Ortaköy Camii bu yapıların başında geliyor. Ayrıca Etz Ahayim Sinagogu ve Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi de semtte gezebileceğiniz diğer tarihi yapılardan.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın