Otelleri Göster

Ödemiş Müzesi Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 8 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Ödemiş Müzesi Yakınındaki Oteller

Ege'nin en cezbedici şehirlerinden biri olan İzmir, yaz tatiline gelen turistleri tarihi ve doğal güzelliklerinin arasında unutulmayacak bir yolculuğa çıkarmayı unutmuyor. İzmir'de geçirdiğiniz günlere ekleyeceğiniz birçok tarihi yapı ve müze bulunmaktadır. Eğer Ödemiş'e yakınsanız Ödemiş Müzesi'ni de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ödemiş Müzesi'nden kısaca bahsedelim. 1974 yılında kurulması düşünülen müzenin ilk temelleri 1977 yılında atılıp 1983 yılında hizmete açılmıştır.

Ödemiş Müzesi'nde etnografik eserlerin yanı sıra arkeolojik eserlerde sergilenmektedir. Gümüş eşyalar, seramikler, idoller, heykelcikler, mermer heykeller, silahlar, el işlemeleri, süs eşyaları, giysi örnekleri ve cam eserler müze koleksiyonları içerisinde yer almaktadır. Zengin bir koleksiyona sahip olan müzede 2872 adet arkeolojik eser, 728 adet etnografik eser, 8536 adet sikke ve 780 adet etütlük eser bulunmaktadır.

Ödemiş Müzesi yakınındaki otellerin birinde konaklayarak özel parçalara sahip olan müzeyi kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. Müze yakınındaki otelleri, butik otelleri veya pansiyonları internet üzerinden araştırıp fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ödemiş Müzesi'ni ziyaret ettikten sonra Birgi Çakırağa Konağı'nı da gezmenizi öneririz.