Otelleri Göster

Myrina Antik Kenti Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 132 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Myrina Antik Kenti Yakınındaki Oteller

Önemli bir antik şehir olan Myrina Antik kenti kalıntılarının zenginliğiyle yıl içerisinde birçok turisti kendine çekmeye devam ediyor.İzmir Çandarlı Körfezi'nin son koyunun üzerinde konuşlanmış olan Myrina Antik Kenti'nin yakınındaki otellerin veya pansiyonların birinde konaklayarak kentin tüm zenginliğine şahit olabilirsiniz.

Burada yapılan kazılarda bulunan kalıntıların çoğu İzmir, Bergama ve İstanbul Arkeoloji müzelerinde sergilenmektedir. Özellikle 1874 yılında yapılan arkeoloji kazılarda beş ine yakın mezarlar, figürler, masklar ve dansöz heykelcikleri bulunmuştur. Myrina Antik Kenti'nde keşfe çıkarken gördüğünüz tüm kalıntılar sizi etkisi altına alacak. Tabi bunla da yetinmeyip şehrin Bergama Müzesi'nde ve İstanbul Arkeoloji Müzesi'nde sergilenen kalıntılarını da görebilirsiniz.

Bu antik şehrin aynı zamanda bazı önemli eserleri British Museum'da ve dünyanın çeşitli yerlerindeki önemli müzelerde bulunmaktadır. Zengin tarihiyle ve kalıntılarıyla en çok ziyaretçi akınına uğrayan noktalardan biri olan Myrina gezinizin ardın turunuza devam edip; Selçuk Kalesi'ni, Belevi Mozolesi'ni, Pitane Antik Kenti'ni ve Nebiler Şelalesi'ni ziyaret edebilirsiniz. İzmir tatilinizde farklı zamanlar yaşayacağınız ve bol keşifler yapacağınız günler sizleri bekliyor.