Müzekart, Türkiye mekan profili ve Müzekart hakkında detaylı bilginin yer aldığı tanıtım sayfası.

Müzekart

10puan

Müzekart Tanıtımı

Tarih tutkunlarının, antik kentler ve müzelere yapacağı yolculukları daha fazla kolaylaştırır Müzekart. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 300'e aşkın müze ve öreyerini dilediğiniz kadar gezerken yanınızda bulunduracağınız Müzekart'la sınırsız yolculuklar yapabilirsiniz.

Müzekart aldığınız andan itibaren bir yıl geçerli olacak. Süreniz bittiğinde tekrar başvurup alabilirsiniz veya tatiliniz sırasında ya da dostlarınızla bir şeyler yapmayı planladığınızda müzelere Müzekart'la giriş yapabilirsiniz. Kartın geçmediği sadece birkaç nokta vardır. Topkapı Sarayı içerisinde bulunan Harem Dairesi, Efes Örenyeri içindeki Yamaçevler ve Göreme Açık Hava Müzesi'ndeki Karanlık Kilise'de Müzekart geçersizdir.

Müze kartınızı aldıktan sonra tarihin önemli antik şehirlerine, her çağın kalıntılarını sunan müzelere sıra beklemeden giriş yapacaksınız. Müzekart'ın aynı zamanda turistlerde yararlanabilir. Yabancı turistler için Museum Pass kartları satılmaktadır. Kart başvurusu için sadece fotoğraflı kimlik belgeniz yeterli olacaktır. Aynı zamanda internet üzerinden de başvurabilirsiniz. Müzekart satın alırken Müzekart+'dan da bir tane alabilirsiniz. Müzekart+, hem müze ve örenyerlerine kolaylık girmenizi sağlayacak hem devlet opera balesine devlet tiyatrolarına indirimle girebilir hem de; İstanbul Modern Sanat Müzesi, Borusan Contemporary, Pera Müzesi gibi özel müzeleri ziyaret ederken indirimlerden yararlanabilirsiniz. Müzekart ve Müzekart+ almak için hemen harekete geçin. Müzekart satış noktalarından kartınızı alıp; tarihin içinde gizemli yolculuklar yapmaya başlayın.

Müzekart Adres: Türsab MTM İş Ortaklığı
Dikilitaş Aşık Kerem Sokak, No/40 Beşiktaş İstanbul
Tel: 0212 444 68 93

1 misafir tavsiyesi

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
10
Müzekart

-

Kapadokya tatilinde çıkarttım. Ücreti 30 TL, 1 yıl süreli. En güzel tarafı da hiç sıra beklemeden direkt müzelere girilebiliyor olması.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Bölgede Son Yorumlananlar

Son İncelenenler