Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Giriş
01.07.22
Çıkış
02.07.22
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0

Fiyat Aralığı

Kendi bütçenizi belirleyin
0 TL - 200 TL
200 TL - 400 TL
400 TL - 600 TL
600 TL - 800 TL
800 TL +

Mürefte Pansiyonları:

Mürefte için 0 otel listelendi.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun tesis bulamadık
Arama tarihini değiştir
Arama lokasyonunu değiştir

Mürefte Pansiyonları

Mürefte Pansiyonları

Tarihinde 'Küçük İstanbul' olarak adlandırılan Mürefte; gürültüden uzak, kendi ile baş başa, sakinliğin tadını alarak tatil yapmak isteyenlerin rotası oluyor şimdilerde. Lale Devri'nin tüm ihtişamını yaşayan belde, adını binbir bağ anlamına gelen miryofiton sözcüğünden alıyor. Lale bahçelerinin bulunduğu, büyük eğlencelerin düzenlendiği, kocaman bir ticaret merkezi iken geçirdiği bir yangınla erimiş olan belde; yine de tacını elinden bırakmıyor. Türkiye'de en çok şarap üretimi yapılan belde olma ünvanını elinde tutuyor. Adı bilinen marka şarapların çoğunun fabrikası Tekirdağ'a bağlı bir köy olan Mürefte'de buluyor. Türkiye şarap üretiminin %30'u burada yapılıyor. Tarihinden kalan, o büyük yangınla işlevini yitiren işletme ve mekanlarıyla tarih severlerin seyahat rotasını oluşturuyor. Eski şarap fabrikalarının birisi ise müze olarak tarihe ışık tutuyor. Kokular Diyarı olarak tanınan beldede üretilen üzüm, zeytin, karalahana, yapıncak, kiraz ve armutların tadına başka hiçbir yerde rastlamak mümkün olmuyor.Fransa'nın dünyaca ünlü Marsilya kiremitinin de anavatanı olan Mürefte otelleri, dünya ülkelerine yaptığı sınırsız ihracatlarını geçmişinde bırakmış olarak tatilsever konuklarını ağırlıyor. İnsan ruhunu okşayan sakin ve renkli yanıyla tüm yıl misafirlerini ağırlayan Mürefte pansiyonları bereketli toprakların sıcakkanlı yerlileri tarafından işletiliyor. 20 Ağustos ila 20 Ekim tarihleri arasında devam eden Bağbozumu Etkinlikleri haricinde çok da kalabalık olmayan Mürefte'nin bu şirin konuk evlerinde evinizin ve ailenizin sıcaklığını yaşayabilirsiniz. Tarihinde üzüm fıçılarının yük limanı olarak kullanılan sahilinde denizin tadına doyabilir; daha sonra kendinizi Mürefte'nin binbir güzelliğine teslim edebilirsiniz.

Mürefte Pansiyon Fiyatları

Mürefte Pansiyon Fiyatları

Temiz sahili, mavi bayraklı plajı, leziz mutfağı ve doğa harikası köyleri ile kendine aşık eden Mürefte pansiyon fiyatları uygunluğu ile de değişmez tatil rotası oluyor. Neredeyse tüm yıl yerli ve yabancı konuklarını ağırlayan samimi belde işletmeleri, yüksek kaliteyi ucuza ikram ediyor. İstanbul'un yanı başındaki konumuna rağmen kalabalıktan uzak bir huzur yuvası sunan pansiyonlar, eşsiz bir gece uykusu ve dinlence deneyimi yaşatıyor. Temiz, samimi ve konforlu Mürefte pansiyonlarının fiyatlarını belirleyen unsurların başında seçtiğiniz tatil sezonu geliyor. Yaz ayları ile ağustos ve ekim ayları arasında düzenlenen üzüm etkinliklerinde doluluk oranına ulaşan belde pansiyonlarında fiyatlar biraz farklı olabiliyor. Mürefte işletmelerinde fiyatları belirleyen diğer etkenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Pansiyonun denize olan yakınlığı,
  • Seçtiğiniz oda ve konaklama konsepti,
  • Yemek hizmeti ve öğün sayısı,
  • Konaklama ücreti haricinde kalan ek hizmetler fiyatların belirlenmesinde etkili oluyor.

Bir diğer etken olan etken ön rezervasyon alternatifi ise ücretleri olumlu yönde etkileyen unsur oluyor. Erken rezervasyon kampanyalarından yararlanarak fiyatları daha da cazip hale getirmek mümkün oluyor. Mürefte pansiyonları, genel anlamda yüksek kaliteye karşılık mütevazi ve ideal fiyatları ile beğeni topluyor.

Mürefte Konaklama

Mürefte Konaklama

Tekirdağ'ın Gelibolu Sancağı'na bağlı bir deniz beldesi olan şirin Mürefte küçücük alanında koca bir dünyaya kapı açıyor. Renkli yapısına rağmen sakinliğini koruyan cennet belde, bu yönüyle konaklama ve tatil yönünden büyük rağbet görüyor. Sahilindeki kafe, restoran, çay bahçeleri, şarap tadım bahçeleri, terasları ve mahzenleri ile eşsiz bir manzara deneyimi sunuyor. Mürefte pansiyonları en uygun konumlarda büyük bir içtenlikle misafirlerini ağırlıyor. İşinin ehli işletmeciler ve saygılı çalışanlar mutluluğunuz için ne gerekiyorsa sizin yerinize düşünüyor. Filmlerde görüp özendiğiniz o samimi, içten ve neşeli insanlar ile sevecen mimariye Mürefte'de erişebilirsiniz. Müslüman, Hristiyan, Musevi, Türk, Rum her renkten insanın barış içerisinde yaşadığı beldeye gelip geri dönmek istemeyen, tatilini uzatan tatil sevenlere denk gelebilirsiniz. Minik, sevimli ama bir o kadar konforlu olan belde pansiyonlarında aradığınız tüm modern imkanlara erişebilirsiniz. Akdeniz iklimi etkisinde olan, yılın yağışlı geçen iki ayı haricinde daima keyifle tatil yapabileceğiniz belde pansiyonları, bütçe dostu fiyat uygulamaları ile tanınıyor. Denize sıfır veya iç kesimlerde konumlu olan belde pansiyonlarının havuzlu ve havuzsuz olan seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Maviye ve yeşile yakın konumlarda hizmet veren işletmelerin zevkinize ve bütçenize uygun konaklama avantajlarından yararlanabilir, uzun tatil programları yapabilirsiniz.

Mürefte Gezilecek Yerler

Mürefte Gezilecek Yerler

Konuklarını bağbozumunda şıra, baharlarında çiçek, kışında deniz kokularıyla karşılayan Mürefte, her mevsim cennetten bir köşe izlenimine bürünüyor. Tarihinde kalan hareketli eğlencelerin yerini dolduran romantik eğlenceleri ile rağbet görüyor. Gündüzünde denizin ve güneşin tadını çıkardığınız sahilinde geceleri müzik, yıldızlar, gitar ve şarap sohbetlerine denk gelebilirsiniz. Mürefte tarafında yoğunlaşan Tekirdağ gece hayatının nezih ortamlarına katılabilirsiniz. Çiçeklerin arasındaki özgürlüğün adresi Mürefte'de yapabileceğiniz tek şey bunlar değil elbette. Birbirinden güzel şarap tesislerini gezebilir, Aker Şarap Müzesi'nde kısa bir tur molası verebilirsiniz. Altı taş, üstü tahta evlerle dolu Mürefte sokaklarında gezerken birbirinden değerli tarihi yapılara denk gelebilirsiniz. İlgiyle seyredeceğiniz Mürefte gezilecek yerleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Mürefte Tarihi Hamamı,
  • Tepeköy Kilisesi,
  • Melen Tarihi Cami Ve Çeşmesi,
  • Manastır Kalıntıları,
  • Mürefte Yat Limanı,
  • Hora Feneri.

Tarihi yapıları kadar doğal zenginlikleri ile de göz dolduran zengin beldenin muhteşem köylerine geniş zaman ayırabilirsiniz. Muazzam çınar ormanları ile tanınan Uçmakdere'de piknik ve trekking sporu yapabilirsiniz. Çınarlı Köyü'nün tarihi yapıları ve eski Rum evlerini ziyaret edebilirsiniz. Belde toprağının zenginlik kaynağı olan Doluca Tepesi ve Ganos Dağları'nda eşsiz manzara deneyimleri yaşayabilirsiniz.

Mürefte Pansiyonları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mürefte bölgesinde Covid sertifikalı tesisler var mıdır?
Mürefte bölgesindeki Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı Güvenli Turizm Sertifikalı otelleri Mürefte Pansiyonları - En Uygun Mürefte Pansiyon Fiyatları sayfamızda bulunan filtre alanını kullanarak filtreleyebilir, size en uygun tesisleri inceleyebilirsiniz.
Mürefte Pansiyonları için en popüler tesis özellikleri nelerdir?
Mürefte Pansiyonları için en popüler tesis özellikleri: Kahvaltı dahil.
Mürefte Pansiyonları için ödeme yöntemleri nasıldır?
Mürefte Pansiyonları için Otelde ödeme,taksitli ödeme seçenekleri bulunan tesisleri filtre alanımızı kullanarak inceleyebilirsiniz.