Otelleri Göster

Molla Zeyrek Camii Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 1142 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Molla Zeyrek Camii Yakınındaki Oteller

Kilise iken camiye çevrilen ve köklü bir geçmişe sahip olan yapılardan biridir Zeyrek Camisi. ´Fatih´'in Zeyrek mevkiindeki Zeyrek Camisi'nin tarihi 12. yüzyıla dayanmaktadır.

Kilise iken adı Pantokrator Kilisesi'ydi, Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye çevrilince Zeyrek ismini aldı. Tabii ilk olarak medrese olarak hizmet vermiştir. Şehrin fethinden sonra açılan ilk medresedir. İstanbul gezi listesine dahil edilmesi gereken dini yapılardan biridir aynı zamanda. Molla Zeyrek Camisi olarak da bilinen yapıda Zembilli Ali Efendi ve Cemali Efendi'nin türbeleri bulunmaktadır.

Caminin Fatih'te bulunmasından dolayı yakınlarında birçok otel vardır. Zeyrek Camisi yakınındaki otellerin fiyatları ve camiye olan uzaklıkları hakkında bilgi edindikten sonra rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Zeyrek Camisi çevresindeki oteller, Fatih'in diğer gezi alanlarına da kolaylıkla ulaşmanızı sağlayacak.

Mistik bir atmosferin içine sürükleneceğiniz Molla Zeyrek Camisi, Ayasofya'da sonra İstanbul'daki en büyük eski kilise özelliğini de taşımaktadır. Zeyrek Camisi'ni ziyaret edeceğiniz günlerde Sultanahmet Meydanı'ndaki önemli yapıları da ziyaret edebilirsiniz.