Mersin uçak bileti için en uygun fiyatlar.

Mersin Uçak Bileti

Dünyanın her yerinden Mersin için en yakın yere uçuşlar, en uygun uçak bileti fiyatlarıyla...

Mersin Uçak Bileti

Doğa ve kültür gezilerinin yanı sıra yaz turizmiyle de ilgi gören Mersin, tüm yıl boyunca uygun Mersin uçak bileti fırsatlarını takip eden gezginlerini ağırlıyor.

Akdeniz Bölgesi'nde yer alan Mersin'de, Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Özellikle kıyı ve alçak kesimlerde iklimin yumuşak olması, yıl boyunca seyahat etmeye imkan sağlamaktadır. Kıyıdan iç kesimlere doğru gidildikçe, özellikle yüksek kesimlerde soğuk ve kar yağışlı bir hava görülmektedir. Seyahatini yaz aylarında planlayanlar; Atakent Susanoğlu, Kızkalesi, Narlıkuyu, Taşucu'nda deniz tatili imkanı bulmaktadır. Yine yaz aylarında biraz da olsa sıcak hava koşullarından uzaklaşmak isteyenler için, Mersin yaylaları en doğru adres sayılmaktadır. Bu dönemlerde planlanan geziler için Mersin uçak bileti fiyatları daha erken tarihlerde edinilmelidir. Pek çok antik kenti, kalesi ve müzesi bulunan Mersin'de Kız Kalesi, Silifke Kalesi, Mersin Müzesi, Nagidos Antik Kenti ziyaret duraklarından yalnızca birkaçıdır.

Mersin'e hava yolu ile ulaşmak için uçuşunuzu Adana Şakirpaşa Havalimanı'na gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Havalimanının merkeze uzaklığı 70 km'dir. Havaalanından servis, otobüs ve taksiyle ulaşmak mümkündür. Uçak firmalarının Mersin uçak bileti fırsatlarını takip ederek hem uygun fiyatlı hem de rahat bir yolculuk geçirmek mümkündür.

Gezilecek yerleri kadar lezzetli mutfağıyla da bilinen Mersin seyahati sırasında tantuni, içli köfte, Tarsus kebabı, cezerye gibi tatlar mutlaka denenmelidir.

Keyifli tatiller.