Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler
Temizle..

Kategori

Aktivite-Eğlence
Plaj

Yalova Gezilecek Yerler

Yalova civarında görülmesi gereken 3 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Mawish Beach Club
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
(4 yorum)
Yalova

3 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Yalova Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Yılın hemen her mevsiminde başka bir güzelliğe sahip olan Yalova, denize kıyısı olan, yemyeşil ormanlarla kaplı üstelik termal su kaynaklarına da sahip yoğun turist alan illerimizden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu bağlamda yazlıkçı turistlerin ve deniz tatilcilerinin sıkça ziyaret ettiği bir kent haline geliyor.

Yalova’nın İstanbul, Bursa gibi kalabalık nüfuslu şehirlere yakın olması da bu şehrin günübirlik olarak bile ziyaret edilmesine yardımcı oluyor. Yalova sadece yaz sezonu için keyifli plajlara sahip değil. Şehirde doğal güzelliklere sahip olan şelaleler ve kaplıcaların yanı sıra çeşitli tarihi mekanlar da yer alıyor.

Yalova’da Gezilecek Görülecek Yerler

Yalova’da gezilecek tarihi yerler içerisinde Yürüyen Köşk, Kara Kilise, Termal Atatürk Köşkü gibi değerli mekanlar yer alıyor. Yalova doğal güzellikleri listesi, şehrin tarihi mekanları listesinin aksine daha kalabalık olarak karşımıza çıkıyor.

Karaca Arboretumu, Sudüşen Şelalesi, Erikli Çifte Şelale, Dipsiz Göl gibi doğa ile iç içe olan keyifli mekanlar Yalova’da gezilecek güzel yerler arasında bulunuyor. Eğer yolunuz bu şehre düştüyse Yalova civarı gezilecek yerler içerisinde karşımıza çıkan tüm bu mekanları görmeden buradan ayrılmamanızı tavsiye ediyoruz.

Yürüyen Köşk: Yalova’da gezilecek görülecek yerler listesi içerisinde hikayesi ders kitaplarımıza dek giren bir mekan bulunuyor. Bu mekan, Atatürk’ün konaklaması için inşa edilen Yürüyen Köşk oluyor. Ulu önderimizin kaldığı bir yer olarak bilinse de, burası hakkında anlatılan bir hikaye daha var.

1930 senesinde ulu önderimiz, köşke geldiği sırada yol üzerinde bulunan bir çınar ağacının kesildiğini görüyor. Atatürk bunun ardından, ağacın zarar görmemesi için köşkün yerinden kaydırılmasını istiyor. Böylelikle halihazırda Atatürk’ün konakladığı bir yer olarak bile değere sahip olan köşk, atamızın doğa sevgisini görmemize olanak sağlayacak bu hikaye ile de biliniyor.

Köşk, zaman içerisinde bu hikayesinden dolayı Yürüyen Köşk olarak anılmaya başlıyor.

Dipsiz Göl: Yalova turistik yerler listesinin bir hayli kabarık olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda şehirde özellikle doğal güzellikleri ile öne çıkan pek çok yer bulunuyor. Yalova gezilecek yerler listesinin bir üyesi olan Dipsiz Göl de bu mekanlardan sadece bir tanesi.

Çınarcık ilçesi içerisinde bulunan bu göl ziyaretçilerine, çevresindeki yeşillikler içerisindeki orman ile yılın her mevsiminde mükemmel bir doğa keyfi sunuyor. Dipsiz Göl’ün bulunduğu bölgede biri büyük biri küçük olmak üzere iki göl bulunuyor ve her iki göl de ziyaretçilerin rotası içerisinde yer alıyor.

Bununla birlikte yolunuz Çınarcık’a düştüyse bu bölgenin de ilin önemli turistik merkezlerinden bir tanesi olduğunu belirtmek istiyoruz. Çınarcık’ta bulunan tesislerde konaklayabilir, denizinde keyifli bir yaz tatili geçirebilirsiniz.

Karaca Arboretumu: Yalova’da gezilecek doğal yerler içerisinde bulunan ve sizlere ziyaret etmenizi önerebileceğimiz bir diğer mekan da Karaca Arboretumu oluyor. Ağaç Parkı olarak da bilinen bu mekan, yaklaşık 13 hektarlık bir arazi üzerine kuruluyor.

İçerisinde bulunan 7 bin civarındaki bitki türü ile dikkatleri üzerine çeken Karaca Arboretumu, ülkemizin ilk özel arboretumu olma özelliğine de sahip.

Yalova gezilecek doğal yerler listesinin bu değerli mekanı sene içerisinde hem yerli halkın hem de turistlerin uğrak mekanı olarak biliniyor. Bu arboretum Yalova’da gezilecek yerler içerisinde bulunmasının yanı sıra pek çok faaliyetin de gerçekleştirildiği bir mekan olma özelliğine sahip.

Üniversitelere staj sağlıyor, bahçıvan eğitimi veriyor ve de dünyadaki çeşitli arburetumlar ile tohum değişimi gerçekleştiriliyor. Haftanın her günü ziyaret edebilmenize olanak sağlayan bu yeşillikler içerisindeki çok yönlü mekanı Yalova’da gezilecek yerler rotanız içerisine eklemenizi öneriyoruz.

Yalova Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yalova için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Yalova için gezilecek ücretsiz yerler : Mawish Beach Club, Armutlu Plajı, Fıstıklı Plajı, Yalova konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Yalova için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Yalova için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Mawish Beach Club, Armutlu Plajı, Fıstıklı Plajı, Yalova konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Yalova için gezilecek yerler nelerdir?
Yalova için gezilecek yerler : Mawish Beach Club, Armutlu Plajı, Fıstıklı Plajı, Yalova konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.