Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Taşucu Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Taşucu civarında görülmesi gereken 1 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Taşucu Limanı
Ulaşım
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Mersin

1 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Taşucu Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Taşucu, Mersin’in Silifke yakınlarında bulunan 9 bine yakın nüfusa sahip ilçesi olmakla birlikte Akdeniz’in gözde konumları arasında yer alıyor. Mersin’e gitmeye karar verdiğinizde gezilecek yer rotası hazırlayarak çevreyi planlı bir şekilde gezebilirsiniz. Konum itibariyle Akdeniz kenti olan Mersin’deki limanları ve sahilleri dolaşabilirsiniz.

Mersin’in ilçelerini gezebilir ve ilçeler arasında doğasıyla dikkat çeken Taşucu’na rotanızı çevirebilirsiniz. Taşucu ilçesinde konaklayacak yer arıyorsanız; apart, butik otel ve pansiyonları tercih edebilirsiniz. Taşucu gezilecek yerlere yakın otellerde konaklamak tatil boyunca ulaşımınız açısından avantajlı olabiliyor. Tatil veya iş için geldiğiniz Mersin’de tarihî mekânları gezebilirsiniz.

Deniz tatili yaparak doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Liman kenti olması dolayısıyla Mersin, birçok millete yıllarca ev sahipliği yapmış böylece zengin bir tarihe sahip. Kültür ve deniz turizmiyle ön plana çıkan şehirde, gezmek isteyenlere çok sayıda alternatif sunuyor. Akdeniz ikliminin hâkim olduğu şehirde, yıl boyu tatil yapabilirsiniz.

Ilık havası sayesinde kış ve sonbahar aylarında da çevreyi konforlu bir şekilde gezebilirsiniz. Şehrin kültürünü yakından tanımak için gezi rotanıza tarihî mekânları ekleyebilirsiniz. Doğanın güzellikleriyle gününüzü taçlandırmak için ilçenin açık alanlarda yer alan turistik yerlerini gezebilirsiniz.

Taşucu Gezilecek Yerler

Mersin Taşucu, gezilecek yerler bakımından misafirlerine çok sayıda alternatif sunuyor. Tarihî yapılar, müzeler ve doğal güzellikleri gezerek şehrin kültürünü kapsamlı bir şekilde tanıyabilirsiniz. Taşucu gezilecek yerler için listenize ekleyebileceğiniz bazı öneriler ise şöyle:.

  • Taşucu Atatürk Evi: Diğer Atatürk müze evlerinden farklı olarak Atatürk’ün Selanik’te yaşadığı evin aynısı olarak tasarlanan bu yapı ilçenin turistik noktaları arasında yer alıyor. Taşucu tarihî mekânları kategorisi içerisinde yer alan bu yapı Taşucu sahilinde konumlanıyor. Ev, Atatürk’ün şehre geldiğinde ziyaret ettiği yerler arasında olduğundan Taşucu Atatürk evi olarak isimlendiriliyor. Atatürk, ilçeyi Selanik’e çok benzettiği için evin inşası Atatürk’ün Selanik’teki evi dikkate alınarak yapılıyor. Atatürk Evi, ziyaretçilere 2005 yılında kapılarını açmış. 
  • Bir diğer Mersin Taşucu gezilecek yerler arasında doğal güzellikler de bulunuyor. Bu kategori içerisinde Akçakıl Koyu yer alıyor. Koy, eşsiz güzelliğinin yanı sıra tatilcilerin konaklaması için geniş olanaklara sahip. Otel konaklaması ve kamp kurulması için uygun olanaklara sahip koy, ilçenin turistik noktalarından biri. Ayrıca, koy çevresinde bulunan işletmeler bölge ziyaretçilerinin yeme içme ihtiyaçlarını karşılamasını sağlıyor. 
  • Taşucu turistik yerler arasında Taşucu Arslan Eyce Amphora Müzesi yer alıyor. Sabah 10.00’da açılan müzeye girişler ücretsiz. Taşucu Arslan Eyce Amphora Müzesi, Türkiye’de ilk amphora müzesi olarak karşımıza çıkıyor. Müzede balıkçıların tuttuğu amphoralar sergileniyor. 
  • Silifke Taşucu gezilecek yerler arasında Aya Tekla Kilisesi yer alıyor. Bu kilise Azize Thekla Kutsal Alanı Meryemlik Ören Yeri olarak da isimlendiriliyor. Yeraltı kiliseleri arasında yer alan bu yapı, asıl adını Hıristiyanlığı yayan ilk kadın azize olan Aya Thekla’dan alıyor. Taşucu müzeleri arasında yer alan kilise, Aya Tekla’nın ölümünden sonra kiliseye dönüştürülmesi ile dini turistik mekân haline geliyor. 

Taşucu Doğal Güzellikleri

Silifke Antalya yolu üzerinde bulunan Taşucu Liman Kalesi, Mersin’in doğal güzellikleri arasında yer alıyor. Roma, Bizans ve Osmanlı’nın da kullandığı bu kale, İncekum mevkii içerisinde konumlanıyor. Kalede; hamam, iş yeri ve ev bulunuyor. Liman Kalesi, günümüzde ziyarete açık değil ancak kalenin çevresini gezebilirsiniz.

Bir diğer Taşucu doğal güzellikleri arasında yer alan Boğsak Koyu, plaj alternatifi ile cezbediyor. Boğsak Koyu’nun tam karşısında Boğsak Adası bulunuyor. Bu ada doğal dalgakıran olarak değerlendiriliyor. Bunun yanında koy içerisinde Bungalov evleri konaklama ihtiyaçlarınız için tercih edebilirsiniz.

Yıllardır limanları ile ülkeye ticaret sağlayan bu şehrin içerisinde yer alan Taşucu İncekum Plajı, Boğsak Köyü’nde konumlanıyor. Denize girmek için ideal yerlerden biri olan bu alanının çevresinde restoran ve kafeler bulunuyor.

Tokmar Kalesi, bölgede görebileceğiniz popüler yapılardan biri. Yerel halk tarafından kalenin lanetli olduğu düşünülüyor. Bunun lanetin sebebi; bir köylünün kale içerisinde küp dolu altın bulduğu ve satamadan öldüğü, bir köylünün ise burada heykelcik bulduğu ve evine götürdüğünde ev halkının öldüğü gibi çeşitli hikâyelerine dayanıyor.

Taşucu Konaklayacak Yerler

Bir otel arayışına girmeden önce Taşucu’nun doğal güzelliklerinin de konaklamaya açık olduğunu bilmelisiniz. Konum olarak Taşucu otelleri sizlere uygun olacaktır. Kamp malzemeleriniz ile bölgedeki plaja ve koya gidip konaklama yapabilirsiniz. Kamp tatilinin yanı sıra Taşucu ilçesine hizmet veren otellerde konaklayabilirsiniz.

Kişi sayınız kalabalıksa ve ev rahatlığından uzaklaşmak istemiyorsanız apart otellerde konaklamak tam size göre. Ev rahatlığı sunan apart otellerin sunduğu hizmetler tesis konumuna ve özelliklerine göre çeşitlilik gösteriyor. Oda sayısı, tesis olanakları gibi değişebilen özellikleri inceleyerek konaklama planı yapabilirsiniz.

Taşucu tatilinizde konaklamak için Taşucu butik otelleri ve yıldızlı otelleri tercih edebilirsiniz. Yeme içme ihtiyaçlarınızı otellerin sunduğu restoran ve açık büfe hizmetlerinden karşılayabilirsiniz. Konaklama hizmetinin yanı sıra bölge otellerinden farklı hizmetler alabilirsiniz. Tur masası, araç kiralama ve transfer servisi hizmetleriyle çevreyi konforlu bir şekilde gezebilirsiniz.

Dinlenmek için otellerin; hamam, sauna, masaj, havuz gibi olanaklarından yararlanabilirsiniz. İlçe; gezilecek mekânları, doğal güzellikleri ve eğlence olanaklarıyla ön plana çıkıyor.

Taşucu Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Taşucu için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Taşucu için gezilecek ücretsiz yerler : Taşucu Limanı, Taşucu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Taşucu için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Taşucu için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Taşucu Limanı, Taşucu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Taşucu için gezilecek yerler nelerdir?
Taşucu için gezilecek yerler : Taşucu Limanı, Taşucu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.