Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler
Temizle..

Kategori

Yerleşkeler

Şırnak Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Şırnak civarında görülmesi gereken 1 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Şırnak Otogarı
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Şırnak

1 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Şırnak Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Şehr-i Nuh kelimelerinden gelen ismi ile Şırnak, tarihi ve efsanevi açıdan önemli bir yere sahip olduğunu adeta kanıtlamaktadır.

Hakkâri, Mardin, Siirt, Van şehirleri ile komşu olan Şırnak, aynı zamanda iki ülke ile de komşudur; Irak ve Suriye. Şırnak ili Katip Çelebi’nin 17. yüzyılda yazdığı Seyahatname’de geçmektedir. Burada, Nuh Tufanı’ndan da önce var olduğu belirtilmekte olup, hatta Nuh’un gemisinin bu dağın zirvesine konduğu rivayet edilmektedir.

Birbirinden güzel ilçelere sahip olan, tarih ve kültür tatili için özel bir konuma sahip olan Şırnak’ın ilk yerleşim yerinin Cizre olduğu düşünülmektedir. Hatta bu şehrin, Nuh ve oğulları tarafından kurulduğu rivayet edilmektedir.

Tarihi eserleri barındıran ve korumayı başaran şehirde, medreseler, kaleler, camiler yer almaktadır. Zamanınız olursa bu ilimizi de keşfetmeyi notlarınız arasına ekleyin. Konaklama seçenekleri için uygun Şırnak otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Şırnak Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Şırnak için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Şırnak için gezilecek ücretsiz yerler : Şırnak Otogarı, Şırnak konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Şırnak için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Şırnak için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Şırnak Otogarı, Şırnak konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Şırnak için gezilecek yerler nelerdir?
Şırnak için gezilecek yerler : Şırnak Otogarı, Şırnak konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Popüler Şırnak Otelleri
Tümünü gör