Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Serik Gezilecek Yerler

Serik civarında görülmesi gereken 1 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kadriye Beach Piknik Alanı
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Antalya

1 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Serik Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Antalya merkezine yaklaşık 1 saat 30 dakikalık uzaklıkta bulunan Serik ilçesi, turizm ve tarım açısından oldukça gelişmiş bir yapıya sahip. Serik doğal güzellikleri, yeşilin ve mavinin buluşması ile adeta cennetten bir parçaymış gibi görenleri kendine hayran bırakıyor.

Her yıl binlerce turistin ilgisi ile yoğunlaşan ilçede tatil sırasında yapabileceğiniz birçok aktivite bulunuyor. Burada tatil yapmaya karar verdiyseniz Serik’te gezilecek yerler listesi oluşturarak bölgeyi planlı bir şekilde gezebilirsiniz. İçerisinde birçok şelale, kanyon ve tarihî yerler bulunduran bu ilçe Antalya’ya gelen tatilcilerin mutlaka gelip görmesi gereken bir yer.

Serik otelleri sayfasından kendinize uygun oteli seçebilirsiniz.

Antalya Serik Gezilecek Yerler

Doğası ve tarihiyle inanılmaz bir tatil fırsatı sunan bu bölgeye gelmeden önce Serik tarihî yerler ve doğal güzellikleri için araştırma yapabilirsiniz. Serik turistik yerler listenizi hazırlamanız sırasında size fikir verebilecek en bilinen yerlerden oluşan önerilerimizi inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

  • Gökbüvet Şelalesi: Doğallığını hâlâ kaybetmemiş olan şelale ziyaretçilerini adeta büyülüyor. 2003 metre yüksekliğe sahip olan şelale bölgeye gelen turistlerin ilgi odağı hâline geliyor. Bölgede antik yerleşim alanı da bulunuyor. Bu antik mekân, yaban yaşam alanı içerisinde yer alıyor. Henüz yeni yeni tanınmaya başlayan ve doğallığını kaybetmemiş olan şelale, tertemiz suyu ve yeşilin tonlarından oluşan manzarasıyla ön plana çıkıyor.  
  • Hoşgörü Bahçesi: Üç büyük din için ibadet yeri olarak kullanılan dini yerlerden biri. Dinler arası hoşgörüyü amaçlamak adına yapılmış ve yapımında din temsilcilerinin söyledikleri dikkate alınmış. Her yıl binlerce farklı dinden turist ağırlayan Serik, turistlerin kendi ibadetlerini yapabilmelerine imkân tanıyor. Aynı zamanda dinler arası hoşgörü kavramını artırmak adına yapılan bu yapı, ilçenin önemli noktalarından. Her dinin kendi mimarisiyle yapılan mekânların bulunduğu bahçede canlıların yaratılışlarında bulunan saflığı ve temizliği simgeleyen bir havuz bulunuyor. Antalya Serik gezilecek yerler arasında en bilinenlerden biri.
  • Zeytintaşı Mağarası: Bölgenin 15 kilometre kuzeyinde yer alan bu mağara içerisinde her türden damla taşlar bulunuyor. Mağara içinde sarkıt ve dikit oluşumu devam ediyor. Bu doğal güzelliği ziyaret etmeye gelerek çevreyi gezebilirsiniz. Bölgede doğa fotoğrafları çekebilir veya safari turuna katılabilirsiniz. Mağara içerisinde bulunan gölcüklerin oluşturduğu doğal güzellik görülmeye değer. Serik gezilecek yerler listenize bu doğal güzelliği ekleyerek doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. 
  • Lara Plajı: Yaz aylarında sıklıkla gidilen bu plaj çok ince kum taneleriyle kaplı. Burada kamp ve piknik yapabilir sevdiklerinizle denizin tadını çıkarabilirsiniz. Arkada bulunan küçük ormanda yürüyüş yapabilir gün sonunda denize karşı gün batımını seyredebilirsiniz. Denize girdikten sonra dilerseniz bölgede bulunan restoranlarda Akdeniz mutfağının farklı lezzetlerini deneyebilirsiniz. 

Serik'te Yapılabilecek Aktiviteler

Sevdikleriniz ile baş başa ve keyifli bir tatil geçirmek ve eğlenceli aktiviteler yapmak istiyorsanız yazının devamına göz gezdirebilirsiniz. Şehrin gürültüsünden uzaklaşarak geleceğiniz bu bölgede doğal güzelliklerin tadını çıkarabilir ve yeni yerler keşfedebilirsiniz. Ayrıca bölgede yer alan doğal alanlarda doğa yürüyüşleri yaparak sevdiklerinizle beraber keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Tarihi yerler ve müzeleri seven bir yapınız var ise Serik müzeleri arasında yer alan Aspendos Tiyatrosu, ilçenin önemli mekânları arasında yer alıyor. Tiyatroda sanatçıların girişi için beş adet kapı bulunuyor. Romalılar tarafından inşa edilen bu yapı Serik çevresi gezilecek yerler arasında büyük bir önem taşıyor.

Her yıl binlerce kişinin ziyarete geldiği bu yapı günümüze kadar sağlam bir şekilde ulaşmış durumda. Roma mimarisinin özelliklerine sahip olan yapının en önemli özelliği ise en alt kısımda söylenen sözcük en üst kısımda bile net bir şekilde duyulur.

Zaman içerisinde bazı küçük kısımları onarılmış olsa bile tiyatro eski ihtişamından hiçbir şey kaybetmeden ayakta durmaya devam ediyor. Sizlerde bu tarihi yerleri gezerek farklı fotoğraf kareleri yakalayabilir ve bölgede yer alan festivallerde eğlenceli aktivitelere katılabilirsiniz. Apart otelde konaklamak isterseniz Serik Apart Otelleri size uygun olacaktır.

Serik Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Serik için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Serik için gezilecek ücretsiz yerler : Kadriye Beach Piknik Alanı, Serik konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Serik için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Serik için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Kadriye Beach Piknik Alanı, Serik konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Serik için gezilecek yerler nelerdir?
Serik için gezilecek yerler : Kadriye Beach Piknik Alanı, Serik konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.