Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Sandıklı Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Sandıklı civarında görülmesi gereken 3 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Sandıklı Kalesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme2/5 Ortalama
(2 yorum)
Afyonkarahisar
Kurtini Mağarası
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
(4 yorum)
Afyonkarahisar
Karacamal Mağarası
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Afyonkarahisar

3 mekandan 3 tanesi gösteriliyor

Sandıklı Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
4/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
16.10.2018
Misafir
Kurtini Mağarası için yapılan yorum
Gidip görmeye değer
Gidenler bilir, çok uzun ve yüksek bir mağara. Gidip görmeye değer.

Sandıklı Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Sandıklı, Afyonkarahisar’ın sevilen ilçelerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. İlçe, sahip olduğu tarihi mekanların yanı sıra doğal güzellikleri barındıran mekanları ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Bu bağlamda Sandıklı da gezilecek yerler listelerini oluşturan yerli ve yabancı turistler, yılın hemen her mevsiminde bu bölgeyi ziyaret ediyorlar.

Biz de sizler için bir Sandıklı rehberi hazırladık, gelin bu rehberi birlikte inceleyelim.

Sandıklı Gezilecek Görülecek Yerler

Afyon Sandıklıda gezilecek yerler listesi oluşturmak isteyen siz değerli misafirlerimizin karşısına farklı özelliklere sahip pek çok mekan çıkıyor. Sandıklı Ulu Cami, Sandıklı Kalesi, Sandıklı Yeni Camii gibi mekanlar Sandıklı tarihi mekanlar listesi içerisinde önemli bir yere sahip oluyor.

bununla birlikte Sandıklı doğal güzellikleri listesi içerisinde de ziyaret rotanız içerisine eklemenizi önerebileceğimiz çeşitli mekanlar bulunuyor. Sandıklı kaplıcalar ve termal alanları başlı başına bir doğal güzellik iken Akdağ Tabiat Merkezi de şehir halkının ve turistlerin uğrak mekanları listesine girmeyi başarıyor.

Sandıklı Ulu Cami: Sandıklı gezilecek görülecek yerler listesinin önemli mekanlarından bir tanesi de Sandıklı Ulu Cami olarak biliniyor. Bu cami 1278 senesinde döneminin Selçuklu imparatoru Alaeddin Keykubat’ın oğlu olan Bahaeddin tarafından inşa ettiriliyor.

Caminin tamamlanmış ilk hali daha çok bir mescide benzese de ilerleyen süreçte yapılan eklemeler, mekanın bir cami görüntüsüne kavuşmasına yardımcı oluyor. Camiye yapılan eklemeler sadece bu dönemle sınırlı kalmıyor.

Cumhuriyet Dönemi içerisine gelene dek sürekli eklemeler ve onarımların gerçekleştirildiği Sandıklı Ulu Cami, ilçenin en büyük camisi olmasından dolayı da “Ulu” ismini alıyor. Bölgede bulunan bir diğer tarihi cami de “Sandıklı Yeni Cami” ismi ile biliniyor.

Akdağ Tabiat Merkezi: Akdağ Tabiat Merkezi, Sandıklı turistik yerler içerisinde karşımıza çıkıyor. Sandıklı’nın olduğu kadar Afyon ilini de oldukça değerli bir doğal güzelliği olarak tanınan bu mekan, şehir hayatından kaçmak isteyenlerin sığındığı bir yer olarak biliniyor.

Akdağ Tabiat Parkı ve çevresini ziyaret rotası içerisine ekleyen ziyaretçiler at gezilerinden bisiklet turlarına, kampçılıktan doğa yürüyüşlerine dek uzanan yelpazede aktivite seçeneklerine sahipler. Bununla birlikte yörede bulunan konaklama tesisleri de buradaki tatilinin keyfini daha uzun süre çıkartmak isteyen misafirlerin imdadına yetişiyor.

Kampsever misafirler için düzenlenen kamp alanları da Akdağ Tabiat Merkezi’nin bölgede en çok ziyaret edilen mekanlardan bir tanesi olmasına yardımcı oluyor. Tüm bu yönleri ile düşünüldüğünde Akdağ Tabiat Parkı, ziyaretçilerine engin deneyimler ve huzurlu saatler sunuyor.

Sandıklı Kaplıcalar: Afyon sahip olduğu termal sular ile öne çıkan şehirlerimizden bir tanesi. Bu bağlamda düşünüldüğünde Afyon’un Sandıklı ilçesi içerisinde de kaplıca özelliğine sahip bir mekanın bulunması pek de şaşırtıcı bir bilgi olmuyor.

Sandıklı kaplıcalar listesi içerisinde bulunan Hüdai Termal Turizm Merkezi, ilçenin merkezine yaklaşık 8 kilometrelik bir mesafede yer alıyor. Bölgeyi ziyaret ettiğinizde dilerseniz kükürt banyosu ve çelikli havuzlarda şifa bulabilirsiniz. Dilerseniz de yerli ve yabancı turistler tarafından hem eğlence hem de şifa amaçlı gerçekleştirilen çamur banyosunu siz de deneyebilirsiniz.

Yılın her günü hizmet veren bu tesiste iki adet termal havuz da yer alıyor. Sandıklı gezilecek yerler listesi içerisinde bulunan bu mekanı ziyaret ederek Sandıklı tatilinize şifa dolu anlar katabilirsiniz.

Sandıklı Kalesi: Afyon Sandıklı gezilecek yerler içerisinde karşımıza çıkan Sandıklı Kalesi, Germiyan sultanlarından olan I. Yakup tarafından inşa ettiriliyor. Kalenin inşa tarihi olarak ise karşımıza 1325 senesi çıkıyor. Eski Tunç Çağı’na ait bir höyük üzerine inşa edilen kaleden günümüze ulaşmayı başarabilen tek kısım kalenin duvarları oluyor.

Sandıklı Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sandıklı için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Sandıklı için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Kurtini Mağarası, Sandıklı Kalesi, Sandıklı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Sandıklı için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Sandıklı için gezilecek ücretsiz yerler : Kurtini Mağarası, Sandıklı Kalesi, Karacamal Mağarası, Sandıklı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Sandıklı için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Sandıklı için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Kurtini Mağarası, Sandıklı Kalesi, Karacamal Mağarası, Sandıklı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Sandıklı için gezilecek yerler nelerdir?
Sandıklı için gezilecek yerler : Kurtini Mağarası, Sandıklı Kalesi, Karacamal Mağarası, Sandıklı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.