Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Polonezköy Gezilecek Yerler

Polonezköy civarında görülmesi gereken 2 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Polonezköy Arıcılık Müzesi
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
İstanbul

2 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Polonezköy Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
22.06.2020
Misafir
Polonezköy Arıcılık Müzesi için yapılan yorum
Harika balınız var
Harika balınız var. Yine geleceğim.

Polonezköy Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Doğa ile iç içe sakin vakit geçirmek isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olan Polonezköy'de keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak birçok gezi noktası var.

İstanbullular'ın vazgeçilmez kaçış noktalarından biri Polonezköy. Yaz kış, yılın her dönemi, özellikle de hafta sonları ziyaretçisi hiç eksik olmuyor bu güzel köyün. Siz de Polonezköy'e gittiğinizde, tatilinizi daha renkli hale getirmek için aşağıda listelediğimiz yerlere mutlaka uğrayın.

Czestochova Meryem Ana Kilisesi: Polonezköy'de ziyaret edilecek yerler arasında yer alan Czestochova Meryem Ana Kilisesi 1842 yılında inşa edilmiş ve geçirdiği onarımlardan sonra günümüzdeki haline kavuşmuştur. Polonezköy'ün ilk ibadethanesi olarak bilinen bu kiliseyi gezmenizi öneriyoruz.

Zofia Teyze'nin Hatıra Evi: Zofia Rızı Anı Evi olarak da bilinen Zofia Teyze'nin Hatıra Evi, Polonezköy'ün tarihine tanıklık edebileceğiniz bir müzedir. Köyün en eski evi olarak bilinen bu müze-evde köy ve aileyle ilgili hatıralar, fotoğraflar ve dökümanlar sergilenmektedir.

Arıcılık Müzesi: Arcılıkla ilgili pek çok malzemenin sergilendiği ve girişin ücretsiz olduğu Polonezköy Arıcılık Müzesi, geziniz sırasında uğramanızı önerdiğimiz yerlerden.

Meydan Kahvesi: Polnezköy'de, meydanda bir kahve bulunuyor. Bu kahve de köyün klasikleşmiş uğrak noktalarından biri.

Ağaç Oymacılığı Açık Hava Sergisi: Meydan kahvesinin hemen yanında, yaz kış görebileceğiniz Ağaç Oymacılığı Açık Hava Sergisi, Polonezköy'ün en ilginç noktalarından biri.

Tabiat Parkı: Polonezköy'ü bu kadar popüler kılan yerlerin başında Polonezköy Tabiat Parkı geliyor. Doğa ile iç içe, muhteşem manzaralar sunan ve eşsiz bir atmosfere sahip olan tabiat parkını gezmek Polonezköy gezinizin en güzel anlarını oluşturacak.

Polonezköy Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Polonezköy için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Polonezköy için gezilecek ücretsiz yerler : Polonezköy Arıcılık Müzesi, Polonezköy Açık Hava Ahşap Heykel Müzesi, Polonezköy konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Polonezköy için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Polonezköy için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Polonezköy Arıcılık Müzesi, Polonezköy Açık Hava Ahşap Heykel Müzesi, Polonezköy konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Polonezköy için gezilecek yerler nelerdir?
Polonezköy için gezilecek yerler : Polonezköy Arıcılık Müzesi, Polonezköy Açık Hava Ahşap Heykel Müzesi, Polonezköy konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.