Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Pamukkale Gezilecek Yerler

Pamukkale civarında görülmesi gereken 1 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Denizli Otogarı
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Denizli

1 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Pamukkale Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Pamukkale gezilecek yerler bakımından ülkemizde ilk sıralarda yer alan ilçelerden bir tanesi. Denizli’ye 19 kilometre mesafede yer alan Pamukkale ülkemizin en önemli turizm merkezleri arasında yer alıyor. Doğal oluşumları nedeniyle her yıl Pamukkale’ye binlerce yerli ve yabancı turist akın ediyor.

Bu durum, Pamukkale’de gezilecek yerler sayısının bir hayli fazla olduğunu gösteriyor. İlçede ziyaret edebileceğiniz bazı yerleri ise aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:.

 • Pamukkale Travertenleri: Şüphesiz ki ilçenin en fazla ziyaret edilen yerlerinin başında travertenler geliyor. Türkiye’nin tanıtım videolarında da sık sık yer alan travertenler, doğal güzelliklerimizden bir tanesi olarak öne çıkıyor. Pamukkale Travertenleri, ülkemizin sembolü olarak da biliniyor. Su kaynakları içinde karbondioksitin uçmasından kaynaklı olarak kalkerlerin çökmesiyle kristalleşen bu yapı, harika bir görünüme sahip.
 • Pamukkale Antik Havuz: İlçenin simgelerinden bir diğeri olan bu yapı, dünyanın sayılı havuzlarından bir tanesi. Bu havuz içinde yüzmek de mümkün. 
 • Hierapolis Antik Kenti: Pamukkale’de gezilecek görülecek yerler listesine bu tarihi yapıyı da ekleyebilirsiniz. Gezmekte zorlanmayacağınız bu yapı, travertenlerin sularından dolayı, tarih boyunca tedavi amaçlı kullanılmış. 
 • Pamukkale Hierapolis Arkeoloji Müzesi: Müze tutkunuysanız, mutlaka ziyaret etmeniz gereken Arkeoloji Müzesinin tarihi değeri son derece yüksek. Geçmişte Roma Hamamı olarak kullanılan bu tarihi yapı, günümüzde müze olarak kullanılıyor. 

Karahayıt Kaplıcaları: Pamukkale’ye tatil ve sağlık amaçlı geldiyseniz, termal kaplıcalarına mutlaka gitmeniz öneriliyor. Pamukkale Termal Otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Pamukkale’de Gezilecek Tarihi Yerler

Pamukkale’de gezilecek tarihi yerler çok fazla. Bu bakımdan farklı tarihi alanlar ve doğal güzellikler görebilirsiniz. Köklü bir tarihe sahip olan ilçenin kültürel yapısı ve eşsiz güzellikleri her sene binlerce turist çekiyor. Yerli ve yabancı turistlerin ilçedeki tarihi yapıları sık sık ziyaret ettiğini söylemek mümkün. Pamukkale tarihi M.

Ö 261 yılına dayandığından burada birçok tarihi yer de görebilirsiniz. Pamukkale tarihi yerler sıralaması aşağıdaki gibi:.

 • Nekropoller
 • Laodikya Antik Kenti
 • St. Phillippe Martiran Kilisesi
 • Pamukkale Hierapolis Arkeoloji Müzesi 
 • Kleopatra Antik Havuzu
 • Apollon Tapınağı

Yukarıda sıralanan tarihi yapıları Pamukkale ziyaretinizde gezip görebilirsiniz. Bu yapılar, farklı tarihi hikayelerden dolayı yaptırılmış ve bugünlere kadar ulaşmış. Pamukkale, İzmir’in Yunanlılar tarafından işgalinden sonra, kurtulmasıyla burada birçok mücadeleye girilmiş. Tarihin izleri ise ilçede yer alan tarihi binalardan anlayabilmeniz mümkün.

Pamukkale Doğal Güzellikleri

Pamukkale doğal güzellikleri dolayısıyla sık ziyaret edilen bir ilçe olarak biliniyor. Denizli’ye gelen turistlerin ilk gittiği yer genellikle Pamukkale oluyor. Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Pamukkale’de birçok doğal güzelliğe şahitlik edebilirsiniz. Bu şehir, dünya çapında önemli olan travertenlere sahip. Göz kamaştıran travertenler ise ilçenin niteliğinin artmasına olanak sağlıyor.

Pamukkale’de görebileceğiniz diğer doğal güzellikler ise şu şekilde:.

 • Kaklık Mağarası
 • Yeşildere Şelalesi
 • Karahayıt Kaplıcaları
 • Kleopatra Havuzları
 • Pamukkale Natural Park 

Yukarıda sıralanan doğal güzelliklerin yanı sıra Pamukkale çevresinde gezilecek yerler de bulunuyor. İlçeye geliş amacınız doğrultusunda Pamukkale’de ya da çevresinde birçok yeri ziyaret edebilirsiniz. İlçedeki doğal güzelliklerin yanı sıra tarihi yapılar da çok ilgi çekiyor.

Her sene binlerce turistin seyahat noktası haline gelen Pamukkale, gezilip görülmesi gereken bir ilçe. Türkiye’deki ve dünyadaki doğal güzelliklerin başında gelen Pamukkale, bu yönüyle ön plana çıkıyor. Aynı zamanda, ilçede farklı konaklama alternatifleri de yer alıyor.

Pamukkale gezilecek yerler konaklama yapacağınız yerleri seçmenize olanak sağlayabilir. Pamukkale otelleri sayfasını inceleyerek kendinize uygun oteli bulabilirsiniz. Eğer travertenleri gezmek istiyorsanız, buradaki konaklama alternatiflerini gözden geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra, şehre geliş amacınız kaplıca ziyareti yapmak ise kaplıcalara yakın olan konaklama mekânlarını tercih edebilirsiniz.

İlçede hemen hemen her bütçeye uygun olarak hizmet veren konaklama mekânları bulunuyor.

Pamukkale Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Pamukkale için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Pamukkale için gezilecek ücretsiz yerler : Denizli Otogarı, Pamukkale konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Pamukkale için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Pamukkale için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Denizli Otogarı, Pamukkale konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Pamukkale için gezilecek yerler nelerdir?
Pamukkale için gezilecek yerler : Denizli Otogarı, Pamukkale konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.