Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Beşiktaş Ortaköy Gezilecek Yerler

Beşiktaş civarında görülmesi gereken 1 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Ortaköy Meydanı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
İstanbul

1 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Ortaköy Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

İstanbul’un eski yerleşimlerinden biri olan Ortaköy geçmişe tanıklık eden yapıları günümüze taşıyor.

Ortaköy, günümüzde hem kentliler hem de yerli-yabancı turistler için İstanbul’daki cazibe ve çekim merkezlerinden biri. Hem tarihi yapıları hem de gece-gündüz tüm gün yaşayan, capcanlı bir semt olması bu cazibenin kaynağı.

Ortaköy’de görülmesi gereken tarihi yapıların başında Ortaköy Camii geliyor. 1853 yılında Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılan cami Barok üsluba sahiptir ve Boğaz’da eşsiz bir konumda yer almaktadır. Ortaköy’ün simgesi haline gelmiş olan Ortaköy Camii mutlaka görmenizi önerdiğimiz yerlerden.

Ortaköy Etz Ahayim Sinagogu semtte görebileceğiniz bir diğer tarihi yapı. 1941 yılında çıkan yangında tamamen yanan sinagog daha sonra yeniden inşa edilmiş ve hizmete açılmıştır.

Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi de semtin tarihi yapılarından biri. Kilise ana cadde üzerinde yer alıyor.

Ortaköy, özellikle sahil tarafındaki mekanları ile tüm gün canlı ve hareketli bir semt. Tarihi yapıların yanı sıra sahilde ve ara sokaklarda yer alan çay bahçeleri, kafeler, restoranlar, barlar, mağazalar, hediyelik eşya dükkanları ve alış veriş tezgahları semtte görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler.

Ortaköy Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ortaköy için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Ortaköy için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Ortaköy Meydanı, Ortaköy konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Ortaköy için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Ortaköy için gezilecek ücretsiz yerler : Ortaköy Meydanı, Ortaköy konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Ortaköy için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Ortaköy için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Ortaköy Meydanı, Ortaköy konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Ortaköy için gezilecek yerler nelerdir?
Ortaköy için gezilecek yerler : Ortaköy Meydanı, Ortaköy konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.