Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Niğde Gezilecek Yerler

Niğde civarında görülmesi gereken 4 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Niğde Tren Garı
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Niğde
Niğde Otogarı
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Niğde
Iğdır Otogarı
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Niğde
Iğdır Üniversitesi
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Niğde

4 mekandan 4 tanesi gösteriliyor

Niğde Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

İç Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan Niğde, on bin senelik bir tarihi geçmişe sahip. Antik Çağ döneminde “Nahita” olarak adlandırılan bu şehir, günümüze gelene dek pek çok farklı medeniyet ve de topluluğa ev sahipliği yapıyor. Bu bağlamda düşünüldüğünde Niğde’de gezilecek yerler bakımından çeşitli tarihi bölgelerin de bulunduğunu söylemek mümkün oluyor.

Bunun yanı sıra Niğde’de gezilecek doğal yerler bakımından da çeşitli seçenekler de yer alıyor.

Niğde Gezilecek Yerler Listesi

Niğde’de gezilecek görülecek yerler listesi oluşturmak amacında iseniz siz değerli misafirlerimizi farklı özelliklere sahip pek çok mekan bekliyor. Niğde’de gezilecek tarihi yerler arasında Alaeddin Camii, Niğde Kalesi, Hüdavent Hatun Türbesi, Sarı Saltuk Türbesi, Sungur Bey Camii gibi mekanlar bulunuyor.

Çinili Göl, Aladağlar Milli Parkı, Cımbar Vadisi gibi yerler de Niğde doğal güzellikleri arasında turistlerin uğrak rotaları olarak karşımıza çıkıyor. Gelin Niğde gezilecek yerler listesi yazımızı hep birlikte inceleyelim.

Çinili Göl: Niğde turistik yerler içerisinde karşımıza çıkan ilk mekanlardan bir tanesi Çinili Göl oluyor. Bolkar Dağları üzerindeki buzul göllerinden bir tanesi olan Çinili Göl, yaklaşık 2600 metrelik rakımda bulunuyor. Gölün derinliği 100 metreye kadar ölçülebildiği için “Dipsiz Göl” olarak da biliniyor.

Hem yöre halkı hem de turistler tarafından özellikle yaz aylarında doğa sporları için tercih edilen Çinili Göl, aynı zamanda kampsever turistlerin de bölgede sıkça tercih ettiği bir mekan oluyor.

Aladağlar Milli Parkı: Niğde’de gezilecek doğal yerler içerisinde sizlere uğramanızı tavsiye ettiğimiz bir diğer mekan olarak karşımıza çıkıyor. 1995 senesinde milli park statüsüne kavuşan bu park, sahip olduğu nefes kesici manzara ile de yerli ve yabancı turistlerin beğenisini kazanıyor.

Aladağlar Milli Parkı ve çevresini ziyaret rotanız içerisine eklemeniz halinde kamp, yürüyüş sporları, dağcılık gibi çeşitli aktiviteleri gerçekleştirebilir; doğa içerisinde keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Niğde Kalesi: Niğde gezilecek yerler listesi içerisinde yer alan Niğde Kalesi’nin tarihi hakkında net bir bilgiye ulaşılamıyor. Kalenin duvarları üzerinde Arap ve Bizans etkileri gözlemlense de kalenin tarih sahnesinde ortaya çıkışının MÖ 8. yüzyıla dek uzandığı da düşünülüyor.

İlerleyen süreçte ise 1740 senesine gelindiğinde Niğde Kalesi, Osmanlı sadrazamlarından Sadrazam İshak Paşa tarafından onarılıyor. Günümüze dek yer yer yıkılmış bir şekilde ulaşan Niğde Kalesi’nin içerisinde iç kale, Alaaddin ve Rahmaniye Camii, saat kulesi gibi yapılar göze çarpıyor.

Niğde gezilecek yerler rotanızı oluştururken tarihin izlerini taşıyan bu kaleyi de görmeden dönmemenizi tavsiye ediyoruz.

Niğde Gezilecek Piknik Yerleri: Niğde ili, ören ve mesire yerleri bakımından da farklı seçeneklere sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Bölgede bulunan Roma Havuzu, Atatürk Kent Ormanı, Mandilmos Mesire Alanı, Aladağlar Milli Parkı gibi mekanlar hem şehir halkı hem de yöreyi ziyarete gelen turistler tarafından günü değerlendirmek ve piknik yapmak için sıklıkla tercih edilen yerlerin başında geliyor. Bor ilçesinde bulunan Roma Havuzu, hem MS 2.

yüzyıla dek uzanan tarihi hem de çevresindeki yeşil alanlar ile sevilen bir mekan olarak kabul ediliyor. Mandilmos Mesire Alanı da Niğde gezilecek piknik yerleri arasında değerli bir yere sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz aylarda hizmete açılan bu piknik alanı, yaklaşık 400 aileyi içerisine alabilecek derecede bir genişliğe sahip olması bakımından da önem arz ediyor. Parkın içerisinde bulunan piknik masaları, çocuk parkları ve de barbeküler mesire alanını ziyarete gelen misafirlerin keyifli bir gün geçirebilmesi için ihtiyaçları olan her şeyi onlara sunuyor.

Niğde Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Niğde için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Niğde için gezilecek ücretsiz yerler : Niğde Otogarı, Niğde Tren Garı, Iğdır Otogarı, Niğde konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Niğde için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Niğde için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Niğde Otogarı, Niğde Tren Garı, Iğdır Otogarı, Niğde konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Niğde için gezilecek yerler nelerdir?
Niğde için gezilecek yerler : Niğde Otogarı, Niğde Tren Garı, Iğdır Otogarı, Niğde konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.