Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Mecidiyeköy Gezilecek Yerler

Mecidiyeköy civarında görülmesi gereken 2 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Trump Towers

Trump Towers

Ücretsiz
Alışveriş Merkezi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Cevahir AVM

Cevahir AVM

Ücretsiz
Alışveriş Merkezi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul

2 mekandan 2 tanesi gösteriliyor

Mecidiyeköy Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Şişli’nin en büyük semti olan Mecidiyeköy tam bir iş ve finans merkezidir.

Günümüzde, kimi villa tipi, kimi gökdelen benzeri, çoğu 1960'larda yapılmış konut sitelerinin, iş ve iş merkezlerinin iddialı binaları arasında sıkışıp kaldığı Mecidiyeköy, günün her saatinde, çevre yolunun da etkisiyle çok gürültülü ve yoğun bir trafiğin düğüm noktası üzerindedir.

Büyükdere Caddesi: Büyükdere Caddesi Mecidiyeköy boyunca bir bankalar caddesi görünümü taşımaktadır. 1964'te açılan Ali Sami Yen Stadyumu Mecidiyeköy'ün bir parçasıdır. Bankalar, holding ve şirket merkezleri, işhanları, matbaalar, yayınevleri, oteller, restoran ve kafeler Mecidiyeköy çevresinde toplanmıştır.

Mecidiyeköy Likör Ve Kanyak Fabrikası: Büyükdere Caddesi üzerinde 1930'da kurulmuş olan fabrika halen üretimini sürdürmektedir. Fabrikanın eski zamanlarda ürettiği en önemli likörler kümmel, sarı likör ve goudrondur.

Trump Towers: Mecidiyeköy semtinin sonunda yer alan ve Avusturyalı mimar Brigitte Weber’ın tasarladığı gökdelenler bugün Mecidiyeköy’ün simgelerinden biridir. Zemin katında alışveriş merkezi ve sosyal tesisleri barındıran girişinin üstünde ofis ve konut kuleleri yer alıyor.

Mecidiyeköy Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mecidiyeköy için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Mecidiyeköy için gezilecek ücretsiz yerler : Cevahir AVM, Trump Towers, Mecidiyeköy konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Mecidiyeköy için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Mecidiyeköy için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Cevahir AVM, Trump Towers, Mecidiyeköy konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Mecidiyeköy için gezilecek yerler nelerdir?
Mecidiyeköy için gezilecek yerler : Cevahir AVM, Trump Towers, Mecidiyeköy konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.