Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Maşukiye Gezilecek Yerler

Maşukiye civarında görülmesi gereken 3 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Maşukiye Aygır Deresi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme2.7/5 Ortalama
(2.7 yorum)
Kocaeli
Maşukiye Kirazlı Yaylası
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kocaeli
Kuzu Yaylası

Kuzu Yaylası

Ücretsiz
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kocaeli

3 mekandan 3 tanesi gösteriliyor

Maşukiye Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Birçok yere yakınlığını ve doğal güzellikleri ile bilinen Maşukiye, her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği bir odak noktası olarak biliniyor. Kocaeli’ye 44 km uzaklıkta bulunan Maşukiye, Sapanca Gölü ve Kartepe arasında konumlanıyor. Bu benzersiz yer, birçok doğal ve turistik yeri de içerisinde barındırıyor. Bölgenin ismi âşık olan kişi anlamına geliyor.

Bölgede bulunan yerel halk bölgenin ismi hakkında birçok farklı hikâye anlatıyor. Aktivite çeşitliliği açısından da turistlerin ilgisini çekiyor. Mevsim ne olursa olsun eğlenceli ve keyifli tatil yapabileceğiniz yer olan Maşukiye, içerisinde bulundurduğu doğal yaşam alanları, yaylalar ve dereler ile adeta bir görsel şölen yaratıyor.

Birbirinden güzel manzaralara sahip olan bu bölgede, yeşilin ve mavinin buluştuğu eşsiz manzaraları izleyebilirsiniz. Kocaeli Maşukiye gezilecek yerler listenizi hazırlayarak tatiliniz için gezi rotası oluşturabilirsiniz. Yazımızı inceleyerek Maşukiye’de bulunan yerler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Maşukiye otelleri size konum olarak uygun olacaktır.

Kocaeli Maşukiye Gezilecek Yerler

  • Ormanya: Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı olan Ormanya, içeriği ve mimarisi ile adından sıkça söz ettiren bir mekân. Maşukiye’de gezilecek yerler listenize mutlaka eklemeniz gereken Ormanya içerisinde kamp alanları, yaban yaşam alanı, sportif olta balıkçılığı alanı, mesire alanı, sergi salonu ve doğa okulu gibi birçok alan mevcut. Bu alanı Maşukiye gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Aileniz ve sevdikleriniz ile doğa içerisinde bir keyifli bir  tatil yapabilirsiniz. 
  • Kartepe Kayak Evi: Her yıl binlerce turist tarafından tercih edilen kayak evi, Kartepe Maşukiye’de gezilecek yerler arasında yer alan popüler lokasyonlardan biri. Burada bulunan mekânlarda dağ havası eşliğinde sucuk ekmek keyfi yapabilirsiniz. Bölgeye gitmeden önce hava durumuna bakmanız konforlu bir gezi deneyimi sağlayabilir. 
  • Sakarya Saklı Göl: Maşukiye gezilecek görülecek yerler arasında yer alan göl, şehrin gürültüsünden uzaklaşıp sevdikleriniz ile beraber kafa dinlemek için gidebileceğiniz adı gibi saklı kalmış bir mekân. Yeşilin ve mavinin buluşmasıyla ortaya çıkan bu mekân Maşukiye’ye yaklaşık 2 saat uzaklıkta. Bölgeye olan yakınlığından dolayı Maşukiye turistik yerler arasında yer alan göl, özellikle yaz aylarında çevresinde bulunan ağaçlar sayesinde yeşilin her tonunu görebileceğiniz bir yer. Burada eşsiz doğa fotoğrafları çekebilirsiniz. 
  • Maşukiye Aygır Deresi: İzmit Maşukiye gezilecek yerler arasında yerini alan Aygır Deresi gürültüden uzaklaşarak sevdikleriniz ile eğlenceli ve yeni anılar biriktirebilirsiniz. Yeşil ve mavinin buluştuğu Maşukiye Aygır Deresi, kuşların seslerinin cıvıltısıyla huzurlu bir ortam sunuyor. Dere çevresinde hizmet veren alabalık lokantalarını yemek yemek için tercih edebilirsiniz. Maşukiye Restoranları ve Yemek Yerleri sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Maşukiye’de Neler Yapılabilir?

Sevdikleriniz ile beraber Maşukiye’ye gelerek burada yer alan yaylalar da doğa ile iç içe vakit geçirebilir ve farklı aktiviteler yapabilirsiniz. Özenle çizilmiş bir tabloyu anımsatan yaylalarda sevdikleriniz ile beraber şehrin gürültüsünden uzakta sessiz ve eğlenceli bir tatil yaşayabilirsiniz.

Ayrıca burada yaşayan canlıları kendi doğal yaşam alanlarında ziyaret edebilir ve çocuklarınız ile eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Doğa fotoğrafçılığı için birbirinden güzel manzaralara sahip olan Maşukiye’de inanılmaz fotoğraflar çekebilir ve tatilinizi unutulmaz kılabilirsiniz.

Maşukiye’de yer alan yaylalardan en çok ziyaret edilenler arasında Maşukiye Kirazlı Yaylası öne çıkıyor. Temiz havası ve kusursuz manzarası ile adeta bir kartpostal gibi olan bu yere gelerek doğanın tadını çıkarabilirsiniz ve doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Maşukiye gezilecek yerler ücretsiz listenizde yer alması gereken bir doğal güzellik olan bu yaylalara gelerek sizlerde birbirinden farklı etkinliklere katılabilirsiniz. Sevdikleriniz ile beraber gün batımını seyredebilir, yürüyüş yapabilir, piknik yapabilir ve doğa ile iç içe bir gezi listesi oluşturabilirsiniz.

Maşukiye Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Maşukiye için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Maşukiye için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Maşukiye Aygır Deresi, Maşukiye Kirazlı Yaylası, Maşukiye konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Maşukiye için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Maşukiye için gezilecek ücretsiz yerler : Maşukiye Aygır Deresi, Kuzu Yaylası, Maşukiye Kirazlı Yaylası, Maşukiye konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Maşukiye için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Maşukiye için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Maşukiye Aygır Deresi, Kuzu Yaylası, Maşukiye Kirazlı Yaylası, Maşukiye konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Maşukiye için gezilecek yerler nelerdir?
Maşukiye için gezilecek yerler : Maşukiye Aygır Deresi, Kuzu Yaylası, Maşukiye Kirazlı Yaylası, Maşukiye konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.