Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler
Temizle..

Kategori

Doğal Güzellikler
Turistik Yerler

Kuşadası Gezilecek Yerler

Kuşadası civarında görülmesi gereken 6 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Andız Kulesi

Andız Kulesi

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Aydın
Zeus Mağarası
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4.7/5 Mükemmel
(4.7 yorum)
Aydın
Güvercin Adası
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Aydın
Güvercinada Kalesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Aydın
Kuşadası Milli Parkı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Aydın
Berçin Yaylası
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Aydın

6 mekandan 6 tanesi gösteriliyor

Kuşadası Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Tatil denince akıllara gelen ilk yerlerden biri olan Kuşadası’nda gezilecek yerler tahmin edilenden daha çok. Bu nedenle buraya gelirken çok iyi araştırma yapmak gerekiyor. Kuşadası, denizi, güneşi, sahilleri ve doğası ile bilinen muhteşem bir yer. Kuşadası gezilecek yerler listesi içerisinde ise doğasıyla ve tarihiyle dikkat çeken çok sayıda nokta var.

Doğal güzelliklerden tarihi mekânlara kadar birçok farklı seçeneğin bulunduğu Kuşadası’nda herkes kendisi için keyifli bir aktivite bulabiliyor. Aydın Kuşadası gezilecek yerler denince akıllara gelen ilk yerlerden biri Kuşadası Milli Parkı. Merkeze 28 km uzaklıkta yer alan ve doğası ile insanı büyüleyen bu park gidilmesi gereken ilk yerlerden.

Mavi ile yeşilin her tonunun bulunabildiği bu parkın mutlaka yakından görülmesi gerekiyor.

Kuşadası çevresi gezilecek yerler arasında en önemli yerlerden biri de Güvercin Ada Kalesi. Bu kale eski dönemlerde denizden gelen saldırıları önlemek için yapılmış ve şu anda Kuşadası tarihi mekânlar arasında en önemlilerden biri. İlçenin en önemli tarihi eserlerinden biri de Panionion Antik Kenti ve bu kent içindeki kalıntılar.

Tarihe merakı olan kişilerin mutlaka Kuşadası’na yakın gezilecek yerler listesi hazırlarken bu mekânı da eklemesi öneriliyor. İzmir Kuşadası gezilecek yerler listesinde olması gereken bir diğer konum ise Zeus Mağarası. Dilek Yarımadası’ nın girişinde bulunan mağara berrak ve temiz suyu ile dikkat çekiyor.

Kuşadası Aktiviteleri ve Yapılacak Şeyler sayfasından kendinize keşfedecek yeni yerler bulabilirsiniz.

Meyve bahçeleri ve muhteşem plajları ile bilinen Davutlar Beldesi de Kuşadası'nda gezilecek görülecek yerler hakkında bilgi almak isteyen kişilere en çok önerilen seçenekler arasında yer alıyor. Genellikle tatil beldesi olarak bilinen Kuşadası aynı zamanda tarihi mekânları, tarihi eserleri ve aynı zamanda doğal güzellikleriyle de biliniyor.

Kuşadası turistik yerler hakkında araştırma yapıldığı zaman en dikkat çeken noktalar ise şu şekilde:.

 1. Adaland
 2. Küçükada Kalesi
 3. Kuşadası Alışveriş ve Yaşam Merkezi
 4. Tortuga Water Park
 5. Kuşadası Pazarı
 6. Dilek Yarımadası Milli Parkı 
 7. Kuşadası Gazi Beğendi Tesisleri Parkı

Kuşadası Plajlar

Yaz aylarının en çok tercih edilen tatil yerlerinden biri olan Kuşadası her zaman doğası ile de ön plana çıkan bir yer. Yemyeşil ormanları ve doğası sebebi ile Aydın Kuşadası gezilecek yerler listesinde doğa yürüyüşleri ve kamp alanları da yer alıyor. İlçenin her yerinde herkese hitap eden etkinlikler bulunabiliyor.

Özellikle insanlara her anlamda hizmet sunulan Kuşadası plajlar denizin ve güneşin tadını çıkarmak isteyen kişilerin beklentilerini fazlası ile karşılıyor. Bu sebeple ilçeye giden kişiler mutlaka Kuşadası plajları listesi yapmalı. İlçede yer alan en önemli plajlar şunlardır:.

 1. Kadınlar Plajı
 2. Uzun Plaj
 3. Silver Sands Plaj
 4. Downtown Plaj
 5. Pygela
 6. Sevgi Plajı
 7. Sandal Beach
 8. Davutlar Sahili
 9. Secret Beach

Kuşadası Gezilecek Yerler

Kuşadası gezilecek yerler çok fazla olduğu için bu bölgeye giden kişilerin mutlaka planlı hareket etmesi ve gezi listelerini de ona göre yapması gerekiyor. Gezip görülmesi gereken yerler çok geniş bir alana yayılmış oldukları için Kuşadası'nda gezilecek yerler hakkında bir listeye sahip olmak zaman kazanmak açısından önemli.

Özellikle ilçenin zengin tarihinden beslenen Kuşadası tarihi mekânlar için gitmeniz gereken noktalar şu şekilde:.

 1. Küçükada Kalesi
 2. Artemis Tapınağı
 3. Meryem Ana Evi
 4. Aziz Johannes Bazilikası
 5. Mehmet Paşa Kervansarayı
 6. Kaleiçi Camii
 7. Kadıkalesi Kazıları
 8. Kurşunlu Manastırı

Kuşadası gezilecek yerler listesi yapmak tahmin edilenden daha uzun zaman alabilir. Kuşadası'nda gezilecek görülecek yerler tarihe meraklı olan kişilere, doğayı sevenlere veya deniz , kum ve güneş üçlüsünden ayrı kalamayan kişilere hitap edebiliyor. Bu sebeple Kuşadası tarihi mekânlar, Kuşadası turistik yerler ve Kuşadası plajlar mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

Konaklama ihtiyacınız varsa Kuşadası Her Şey Dahil Oteller sayfasını inceleyebilirsiniz.

Kuşadası Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kuşadası için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Kuşadası için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Kuşadası Milli Parkı, Güvercinada Kalesi, Andız Kulesi, Kuşadası konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kuşadası için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Kuşadası için gezilecek ücretsiz yerler : Kuşadası Milli Parkı, Güvercinada Kalesi, Andız Kulesi, Kuşadası konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kuşadası için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Kuşadası için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Kuşadası Milli Parkı, Güvercinada Kalesi, Andız Kulesi, Kuşadası konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kuşadası için gezilecek yerler nelerdir?
Kuşadası için gezilecek yerler : Kuşadası Milli Parkı, Güvercinada Kalesi, Andız Kulesi, Kuşadası konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.