Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler
Temizle..

Kategori

Aktivite-Eğlence

Kızlan Köyü Gezilecek Yerler

Kızlan civarında görülmesi gereken 1 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kızlanaltı Plajı
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Muğla

1 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Kızlan Köyü Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Yeşilin ve mavinin buluşması ile görsel bir şölen yaratan Kızlan Köyü Muğla’nın Datça bölgesinde yer alıyor. Ege Denizi’nin doğal güzellikleri ile kaplı olan bu köy her yıl yüzlerce kişinin ilgi odağı oluyor. Birbirinden güzel koyları ve tertemiz havası ile ziyaretçi akınına uğrayan köy bölgedeki en gelişmiş köyler arasında yerini alıyor.

  Sizde bu şirin yere gitmeye karar verdiyseniz Kızlan Köyü gezilecek yerler listenizi şimdiden hazırlayabilirsiniz. Yazının devamını okuyarak köy hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilir ve bölgede bulunan yerleri tanıyabilirsiniz. Otel arayışı içindeyseniz Kızlan Köyü Otelleri size uygun olacaktır.

Evcil hayvanınız ile birlikte seyahat ediyorsanız Hayvan dostu Kızlan köyü apartları size uygun olacaktır.  .

Kızlan Köyü Gezilecek Yerler

Kızlan Köyü doğal güzellikleri ve birbirinden güzel plajları ile şehirden uzaklaşıp sakin bir tatil yapmak isteyenlerin tercihi oluyor. Gelen kişilerin mutlaka ziyaret ettiği 6 adet yel değirmenine sahip olan bu köy yıl içerisinde özellikle yaz aylarında yoğun bir ilgi görüyor.

Ayrıca bölgede yer alan plajlar gelen kişilerin sıklıkla uğradığı yerler arasında. Siz de Kızlan Köyü civarında gezilecek yerler için aşağıda yer alan yazının devamını okuyabilir ve gezi listenizi oluşturabilirsiniz.  .

  • Eski Datça Evleri: tarihi dokusu ile günümüze kadar ulaşan eski Datça evleri taş yapısı ve mimarisi ile oldukça hoş ve tatlı bir görünüme sahip bulunuyor. Günümüzde bazıları otel veya farklı amaçlar için kullanılan bu evler tek dam özelliğine sahip bulunuyorlar böylece eskiden evi genişletmek daha kolay bir hale geliyormuş. Bölgeye gelenlerin mutlaka gezdiği yerler arasında bulunan bu evler oldukça otantik ve şık bir görünüme sahip.  
  • Tarihi Yel Değirmeni: Kızlan Köyünde yer alan 6 adet değirmen birbirini takip eder gibi inşa edilmiş bu değirmenlerden biri lokanta olarak kullanılıyor, ikincisi ev olarak kullanıyor geriye kalan dört tanesi ise bakımsız bir şekilde fakat içerisine girerek yapılarını inceleyebilirsiniz.  Düzgün bir mimarisi bulunan bu değirmenler taşlardan oluşuyor.  Değirmenlerin 1990 yılları arasında yaptırıldığı düşünülüyor. Günümüze kadar ulaşan bu değirmenler Kızlan Köyü turistik yerler arasında biliniyor ve birçok turist ağırlıyor. 
  • Datça Burgaz Ören Yeri: tarihi bir kazı alanı olan bölge hem sualtı hem su üstü olmak üzere geniş bir alanda bulunuyor. Bu araştırmalara ev sahipliği yapan bölgede bulunan bazı tarihi kalıntılar doğal olaylardan dolayı tahribat görmüş fakat hala çalışmalar sürdürülüyor. Sizlerde Datça’ya geldiğiniz zaman bu tarihi yere gitmeden dönmeyin. 
  • Kızlan Gereme Koyu: ormana yakın olan koy gelenleri mavinin ve yeşilin en güzel tonlarının oluştuğu bir tablo gibi selamlıyor.  Genellikle fazla kalabalık olmayan bu yer hem temiz havası hem sessiz ve huzurlu ortamı ile görenlerin vazgeçilmez yerleri arasında yerini alıyor. Sevdikleriniz ile şehirden uzaklaşıp sessiz ve eğlenceli bir tatil yapmak isterseniz burası tam olarak size göre.  

Kızlan Köyü Plajları

Kızlan Köyü plajları arasında yerini alan bu alan tertemiz suyu ile gelenlerin odak noktası oluyor. Fazla kalabalık olmayan plaj doğanın renkleri ile görsel bir şölen yaratıyor.   Sörf için uygun olan bu plajda istediğiniz zaman sörf yapabilir ve sevdikleriniz ile eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

  Kalabalık gruplar halinde veya aileniz ile beraber rahatlıkla gidebileceğiniz bu plajda birbirinden güzel doğal manzaralar ile unutulmaz fotoğraf çekimleri yapabilir veya güneş batarken sakin bir yürüyüş yapabilirsiniz. Suyun temiz olması ile bilinen bölgede gönül rahatlığı ile yüzebilirsiniz. Denizin bazı zamanlar derinleştiği bu plajda dalış yapabilirsiniz.

Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında tercih edilen bölgeye sevdikleriniz ile gelerek bölgede kamp yapabilir ve şehrin gürültüsünden uzaklaşabilirsiniz. Kızlanaltı plajı seçeneğini, Kızlan gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Kızlan Köyü Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kızlan Köyü için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Kızlan Köyü için gezilecek ücretsiz yerler : Kızlanaltı Plajı, Kızlan Köyü konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kızlan Köyü için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Kızlan Köyü için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Kızlanaltı Plajı, Kızlan Köyü konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kızlan Köyü için gezilecek yerler nelerdir?
Kızlan Köyü için gezilecek yerler : Kızlanaltı Plajı, Kızlan Köyü konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.