Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler
Temizle..

Kategori

Parklar
Turistik Yerler

Kızılcahamam Gezilecek Yerler

Kızılcahamam civarında görülmesi gereken 5 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Soğuksu Milli Parkı
Parklar
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Ankara
Abacı Peribacaları
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Ankara
Mahkeme Ağacin Köyü
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Ankara
Başköy Kalesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Ankara
Alicin Manastırı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Ankara

5 mekandan 5 tanesi gösteriliyor

Kızılcahamam Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

İlk bilinen ilçe merkezi bugünkü Demirciören Köyü'dür. İlk yerleşim yeri olup, kayıtlarda Yabanabat olarak geçmektedir. 1880 yılında ilçe merkezi eski adı Çorba olan şimdiki Pazar bucağına taşınmış ve 1915 yılında bugünkü yerleşim yerine nakledilmiştir. Bölgede bulunan Hitit Devri kalıntıları göz önünde tutulursa bölgenin yerleşim yeri tarihinin Milattan Önceki dönemlere dayandığı anlaşılmaktadır.

Kızılcahamam'da gezip görebileceğiniz yerlerin yanında bir de dinlenebileceğiniz Kızılcahamam termalleri bulunmaktadır. Biraz bahsedelim.

Ankara'ya E5 kara yolundan yaklaşık 90 km uzaklıkta bulunan, Kızılcahamam'ı geçer geçmez varabileceğiniz Sey Hamamı, Roma döneminde yapılmış ve Osmanlılar tarafından da kullanılmış tarihi hamamlardandır. Kızılcaamam termallerinden faydalabaileceğiniz en iyilerinden birisidir Sey Hamamı.

Hamamda attığınız yorgunluğun üzerine, Kurtboğazı, Eğrekkaya ve Çamlıdere Barajları'na gidip piknik yapabilirsiniz.

Mahkemeağacin Köyü ve buradaki mağaralara ise hayran kalacaksınız. Kızılcahamam'da bulunan Hıristiyan motifleri ve kullanım şekli kilise olduğunu ortaya koymuştur bu mağaraların. Tarih itibarıyle de ilk Hıristiyanlık dönemine kadar uzamaktadır. Bu şekilde gizli yerlere kilise yapıldığına göre, yapanların Roma’nın hışmından korkan ilk Hıristiyanlar olması ihtimali vardır.

Mağaraların iç kısmı işlemeye çok uygun bir toprak yapısından meydana gelmiştir. Güneş görmeyen bu toprak hafif nemli ve gevşek bir yapıya sahiptir. Köy halkı bu mağaraları, saman ve çeltik otu saklamada kullanır.

Saray Köyü Roma Harabesi, Gelin Kayası, Başköy Kalesi, Ağsar Kalesi ve Kız Kalesi ise Kızılcahamam'ın diğer görülmesi gereken yerleri...

Kızılcahamam Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kızılcahamam için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Kızılcahamam için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Abacı Peribacaları, Mahkeme Ağacin Köyü, Alicin Manastırı, Kızılcahamam konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kızılcahamam için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Kızılcahamam için gezilecek ücretsiz yerler : Soğuksu Milli Parkı, Abacı Peribacaları, Mahkeme Ağacin Köyü, Kızılcahamam konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kızılcahamam için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Kızılcahamam için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Soğuksu Milli Parkı, Abacı Peribacaları, Mahkeme Ağacin Köyü, Kızılcahamam konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kızılcahamam için gezilecek yerler nelerdir?
Kızılcahamam için gezilecek yerler : Soğuksu Milli Parkı, Abacı Peribacaları, Mahkeme Ağacin Köyü, Kızılcahamam konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.