Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler
Temizle..

Kategori

Turistik Yerler
Yerleşkeler

Kınalıada Gezilecek Yerler

Kınalıada civarında görülmesi gereken 6 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Dönüşüm Manastırı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Hristos Rum Manastırı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Ülker Plajı

Ülker Plajı

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Kınalıada Camii
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Sirakyan İkiz Evleri
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul

6 mekandan 6 tanesi gösteriliyor

Kınalıada Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

İstanbul’da bulunan dört büyük adanın en küçüğü olan Kınalıada, adını ise kızıl görünümünden alıyor. Maden ve taş bakımından zengin olan ada, İstanbul’a yakın konumuyla dikkat çekiyor. Bölgeye gitmeden önce Kınalıada gezilecek yerler haritası oluşturabilir ve adayı eksiksiz gezebilirsiniz. Tarihî dokusunu hâlâ korumaya devam eden ada birçok güzelliği içinde barındırıyor.

Buraya gelerek şehrin kalabalığından ve gürültüsünden biraz uzaklaşabilir Kınalıada doğal güzellikleri ile doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Adada bulunduğunuz süre içerisinde gün batımının ortaya çıkardığı görsel şöleni izleyebilirsiniz. Konaklamak için Kınalıada Otelleri sayfasından kendinize uygun oteli bulabilirsiniz.

İstanbul Kınalıada Gezilecek Yerler

Eşsiz manzaralara ev sahipliği yapan Kınalıada, eğlence ve huzuru bir arada sunuyor. Gezmek, dinlenmek ve eğlenmek için adayı tercih edebilirsiniz. Kınalıada tarihî mekânlar ve doğal güzellikler, adayı ziyaret edenlere keyifli bir deneyim sunuyor.

Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Kınalıada turistik yerler ve doğal güzellikleri gezerek adanın tadını dolu dolu çıkarabilirsiniz. Ada geziniz için mekân listesi oluşturarak planlı bir şekilde gezebilirsiniz.

Doğal bir güzelliğe sahip olan Kınalıada, cıvıl cıvıl sokakları ile özellikle yaz aylarında birçok ziyaretçi ağırlıyor. Bölgede yer alan mekânlarda gezebilir daha sonra ada lokantalarında lezzetli balıklar yiyebilirsiniz. Ailecek ve kalabalık gruplar hâlinde gidebileceğiniz adada, keyifli ve unutulmaz bir tatil yapabilir ve yeni anılar biriktirebilirsiniz.

İstanbul Kınalıada gezilecek yerler arasında bulunan ve görmenizi tavsiye edeceğimiz yerlerden bazıları şöyle:.

  • İskele Plajı: Kınalıada’nın sağ ve sol tarafında yer alan plaj ücretsiz halk plajı olarak bilinen İskele Plajı, denize girmek için ideal bir ortam sunuyor. Tatil sırasında gidip eğlenebileceğiniz ve doyasıya denize girebileceğiniz bir alan olan İskele Plajı, taşlı bir sahile sahip. Plaja giderek hem denizin keyfini çıkarabilir hem de gün batımını seyredebilirsiniz.  
  • Kumluk Plajı: Kınalıada gezilecek yerler arasında en popüler plajlardan biri olan bu plaj, aileler için oldukça uygun bir yapıya sahip. Buraya dışarıdan yiyecek getirmek yasak fakat plaj içerisinde bulunan restoranda yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
  • Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi: İki adet şapel, ibadet bölümü ve mihraptan oluşan kilise, 1857 yılında ibadete açılıyor. Kınalıada da gezilecek yerler listenizde yer alması gereken bu mekân, tarihî ve mimarisiyle dikkat çekiyor. Kınalıada’ya gelen turistlerin ziyaret ettiği önemli yapılardan biri. 
  • Kınalıada Camii: Üçgen kubbesi ile dikkat çeken Kınalıada Camii, adanın önemli yapıları arasında yer alıyor. 1950 yıllarında ada halkının talebi üzerine Karaköy Cami sökülerek adaya getirilmek isteniyor. Ancak eşyaları taşıyan gemi yan yatıyor ve camiye ait parçalar boğaza dökülüyor. 1964 yılında değişik mimarisi dikkat çeken, Kınalıada Cami ibadete açılıyor. Üçgen şeklinde kubbeye sahip olan camiyi görmek için gelen turist sayısı oldukça fazla. Caminin minaresi ise camiden bağımsız bir şekilde bulunuyor. İbadete hâlâ açık olan cami adaya gelen turistlerin oldukça ilgisini çekiyor.

Kınalıada' da Yapılabilecek Aktiviteler

Kınalıada’ya gelerek birbirinden eğlenceli aktiviteleri yapabilirsiniz ve unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. Bölgede yer alan turistik mekanları gezebilir ve plajlarda vakit geçirebilirsiniz. Ada içerisinde geziler yapabilir veya bisiklet kullanarak gezilerinizi daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca bölgede yer alan birçok farklı güzellikler karşısında muhteşem fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

Daha çok tarihi yerleri gezmeyi seviyorsanız tepenin üzerinde yer alan Kınalıada Dönüşüm Manastırı tam size göre. Adanın turistik noktaları arasında yerini alan bu yapı her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Zamanla yıkılmaya yüz tutan yapı daha sonraları bir tüccar grubu tarafından onarılıyor ve günümüze kadar ulaşıyor.

Eğer konaklamanız sırasında butik otelde konaklamak isterseniz Kınalıada butik otelleri size uygun olacaktır.

Kınalıada Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kınalıada için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Kınalıada için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Kınalıada Camii, Dönüşüm Manastırı, Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi, Kınalıada konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kınalıada için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Kınalıada için gezilecek ücretsiz yerler : Kınalıada Camii, Dönüşüm Manastırı, Sirakyan İkiz Evleri, Kınalıada konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kınalıada için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Kınalıada için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Kınalıada Camii, Dönüşüm Manastırı, Sirakyan İkiz Evleri, Kınalıada konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kınalıada için gezilecek yerler nelerdir?
Kınalıada için gezilecek yerler : Kınalıada Camii, Dönüşüm Manastırı, Sirakyan İkiz Evleri, Kınalıada konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.